Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "История - это союз между умершими, живыми и еще не родившимися." Эдмунд Берк
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Archeologai tyrinėja Platelių ežero Pilies salą
[Frozen]

View previous thread :: View next thread
  Frozen      RESOURCES -> Naujienos / Новости / News Message format 
 
L
Posted 2004-07-01 20:36 (#13467)
Subject: Archeologai tyrinėja Platelių ežero Pilies salą


Grupė Klaipėdos universiteto (KU) archeologų dalyvauja ekspedicijoje Plateliuose. Čia kasinėjama Pilies sala, rengiamasi tyrinėti ir kai kurias po vandeniu esančias seklumas.
Pirmadienį Plateliuose KU archeologai pradėjo maždaug tris savaites truksiančią ekspediciją. Studentai ir mokslininkai šiuo metu tyrinėja Pilies salą. Iš viso ekspedicijoje dalyvauja 28 žmonės.
Anot vieno iš ekspedicijos organizatorių ir dalyvių, KU rektoriaus profesoriaus Vlado Žulkaus, kasinėjimai XIV-XV amžiaus buvusios salos pilies liekanose vykdomi jau trečius metus. Iki šiol archeologams rytinėje salos dalyje, aukščiausioje vietoje, jau pavyko aptikti didelio mūrinio pastato liekanas. Pasak V. Žulkaus, spėjama, jog čia galėjusi stovėti vadinamoji karalienės Bonos pilis arba dvaras.
V. Žulkaus teigimu, kaip tik į tą vietą iš pusiasalio į salą vedė ir tiltas, kurio liekanos dabar yra po vandeniu. Anot rektoriaus, dabar ekspedicijos dalyviai kasinėja kitoje salos pusėje, kur kažkada būta medinių įtvirtinimų. Manoma, jog čia greičiausiai stovėjo medinė pilis bei mūrinis bokštas.
V. Žulkus sako, jog šiek tiek vėliau planuojama surengti ir povandenines ekspedicijas. Rengiamasi apžiūrėti kai kurias Platelių ežero seklumas, esančias 2-3 metrų gylyje. Spėjama, kad kažkada jos galėjo būti paviršiuje. Rektorius sako, jog ten aptikta kol kas nežinomos paskirties akmenų sistemų, ženklintų akmenų.
2002 metais tie patys KU archeologai iš Platelių ežero dugno iškėlė senovinę medinę valtį-luotą. Maždaug XVI amžiaus vietinių gyventojų iš medžio kamieno išskobtas 5,5 metro ilgio, apie 0,5 metro pločio ir aukščio luotas buvo rastas ežero dugne maždaug 7 metrų gylyje. Jis gulėjo apie 50 metrų į vakarus nuo senojo tilto į Pilies salą polių.

http://www.ve.lt/?rub=1065924810&data=2004-06-30&id=1088535344

Ar reiketu ne tik nuorodu bet ir naujienu skyrelio?
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software