Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "История вынуждена повторяться, потому что никто ее не слушает." Лоренс Питер
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vilniuje aptiktas unikalus XVI a. diržas
[Frozen]

View previous thread :: View next thread
  Frozen      RESOURCES -> Naujienos / Новости / News Message format 
 
Tomas Baranauskas
Posted 2004-12-30 22:20 (#20181)
Subject: Vilniuje aptiktas unikalus XVI a. diržasAdministrator

Posts: 6986
5000500500500200200501010105
Location: Vilnius
Vilniuje aptiktas unikalus XVI a. diržas
| 2004 12 30 16:04:38 |

Archeologų nesiliauja stebinti Gedimino prospekte atkasami unikalūs radiniai - šįkart aptiktas XVI amžiaus diržas su sidabrine sagtimi ir apkalais.
Gedimino prospekte stovinčio buvusio "Vilniaus" viešbučio kieme archeologai atkasė XVI amžiaus rūsį, kuriame ir buvo surastos diržo liekanos. Beje, sidabrinė diržo sagtis ir apkalai buvo paauksuoti.

Specialistai kol kas negali pasakyti, ar surastas diržas gamintas Lietuvos juvelyrų, ar atvežtas iš kitos šalies. Pasak L. Kvizikevičiaus, ant gaminio, kuris šiuo metu restauruojamas, kol kas nerasta jokių meistrų identifikavimo ženklų.

BNS

http://www.omni.lt/?i$9359_127772$z_240864

Sostinės Gedimino prospekte aptiktas unikalus 16 amžiaus diržas
| 2004 12 30 15:50:19 |

Archeologų nesiliauja stebinti Gedimino prospekte atkasami unikalūs radiniai - šįkart aptiktas 16 amžiaus diržas su sidabrine sagtimi ir apkalais.

Gedimino prospekte stovinčio buvusio "Vilniaus" viešbučio kieme archeologai atkasė 16 amžiaus rūsį, kuriame ir buvo surastos diržo liekanos. Beje, sidabrinė diržo sagtis ir apkalai buvo paauksuoti.

"Toks 16 amžiaus daiktas Lietuvos archeologijos istorijoje rastas pirmą kartą. Negirdėjau, kad tokį būtų suradę ne tik mūsų archeologai, bet ir aplinkinių kraštų. Ieškosime analogų, nors gal net nerasime", - BNS sakė diržą aptikęs Lietuvos istorijos instituto Miestų tyrimo skyriaus archeologas Linas Kvizikevičius.

Jis prisiminė, kad prieš kelias dešimtis metų Lietuvoje aptiktas panašus 13-14 amžiaus daiktas.

Specialistai kol kas negali pasakyti, ar surastas diržas gamintas Lietuvos juvelyrų, ar atvežtas iš kitos šalies. Pasak L.Kvizikevičiaus, ant gaminio, kuris šiuo metu restauruojamas, kol kas nerasta jokių meistrų identifikavimo ženklų.

L.Kvizikevičiaus teigimu, toks diržas 16 amžiuje galėjo būti prabangos ženklas. "Ant diržo yra 300 gramų sidabro - ne kiekvienas žmogus galėjo tokį daiktą turėti. Be to, tokie diržai minimi ir išlikusiuose turtingų miestiečių ir didikų inventoriuose", - pasakojo archeologas.

Beje, buvusio "Vilniaus" viešbučio kieme atkastas 16 amžiaus rūsys, kuriame surastas diržas, yra už šimto metrų nuo spalio mėnesį Gedimino prospekte surastos unikalios maždaug 15-16 amžiaus plytų gamybos dirbtuvės.

Pasak L.Kvizikevičiaus, šie abu radiniai rodo, kad ši Vilniaus vieta buvo urbanizuota dar 16 amžiuje.

"Ankščiau manyta, kad 16 amžiuje čia nieko nebuvo - vien laukai. Pasirodo, kad net amatininkai ir turtingi miestiečiai gyveno, kadangi stovėjo mūriniai namai ", - sakė L.Kvizikevičius.

16 amžiaus rūsio liekanos bus išsaugotos ir įkomponuotos į statomo dabartinio rūsio erdves.

Pasak L.Kvizikevičiaus, įdomu tai, kad buvusio "Vilniaus" viešbučio teritorijoje šiemet atkastas jau antras vertingas radinys. Pavasarį to paties pastato kitame kieme atkastas 20 amžiaus pradžios lobis, kurį sudarė popieriniai pinigai ir daugiau nei penki šimtai sidabrinių Rusijos ir Vokietijos monetų.

"Spėjama, kad rastas Litbelo (Lietuvos ir Baltarusijos Tarybų sąjungos respublikos) vyriausybės nario depozitas. Lobis paslėptas apie 1918-1919 metus, o tuo metu viešbutyje kaip tik buvo įsikūręs šios Vyriausybės štabas", - pasakojo L.Kvizikevičius.

Archeologo nuomone, rastas lobis galėjo būti vienas paskutiniųjų užkastų žemėje, nes vėliau pinigus ir vertingus daiktus imta slėpti sienose bei palėpėse.

BNS

http://www.omni.lt/?i$9359_16017$z_240860

Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software