Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "How much easier it is to be critical than to be correct." Benjamin Disraeli (1804 - 1881), speech, January 24, 1860
- (Added by: Tomas Baranauskas)


"Błekitna" dywizja w Wilnie
[Frozen]

View previous thread :: View next thread
  Frozen      MULTILINGUAL -> Multilingual Forum of Lithuanian history Message format 
 
wwalles
Posted 2005-10-22 13:14 (#29797 - in reply to #29791)
Subject: RE: "Błekitna" dywizja w Wilnie


Member

Posts: 15
105
Ależ oczywiście Bartas - moje informacje na tematy wileńskie są duże (jak już kiedyś pisałem) i chętnie służę pomocą każdemu. Nie ukrywam, że bardzo mi zależy na wymianie wszelkich wiadomości z innymi osobami. Konkretnie dotyczy to całej historii Wilna (w tym oczywiście okres II wojny).
A teraz o szpitalu polowym "Błękitnej Dywizji" otóż - Niemcy przydzielili im znaczną część Szpitala Kolejowego na Wilczej Łapie. Hiszpański personel podlegał pod komendanturę medyczną niemiecką i zobowiązany był do obsługi również żołnierzy Wehrmachtu. Owe 9 ofiar żołnierzy hiszpańskich pochowanych na cmentarzu na Zakrecie stanowili zapewne zmarli ciężko ranni przywiezieni z frontu.
Tak przy okazji spraw wojskowych - poszukuję wszelkich osób, które zechciały by wymienić się ze mną wiadomościami na temat kompleksu koszarowego na dawnym Placu Broni (obecnie Siaures Miestelis) - w tym temacie poszukuję np. informacji o wojskach litewskich, niemieckich i sowieckich tam stacjonujących - w odpowiednich okresach oczywiście. Posiadam sporo materiałów o okresie międzywojennym (1920-39). Każdego chętnego do korespondencji zapraszam - proszę o podanie prywatnego adresu mailowego, tak abyśmy nie nadużywali do tego niniejszego Forum.
Jeszcze raz podziękowania dla Ciebie - Bartas.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software