Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Историк - это нередко журналист, обращенный вспять." Карл Краус
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Visuomene XIII amziaus pradzioje
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 

Siena
Posted 2007-07-13 00:16 (#45446)
Subject: Visuomene XIII amziaus pradzioje

Member

10105
gal galit man padeti susikurti pilnesni vaizda apie lietuviu visuomene XIII amziaus pradzioje.

as susidariau daug maz toki ispudi paskaites http://viduramziu.lietuvos.net/

gyventoju is viso - apie 170,000 (kazkur Tomas citavo Lomianski)
Dauguma - laisvi zmones gyvenantys lauku bendruomenese (koks procentas?, kokio didumo bendruomenes?)
Organizacinis vienetas - zemes (gal galima gauti nuoroda i to laiko zemiu zemelapi?)
Zemei vadovauja vietinis - kunigaikstis (kunigas), kurio valdzia paveldima (?).
Zemes kunigaikscio valdzia remiasi jo kariauna. Kariauna sudaro atskiras visuomes sluoksnis - kariai (bajorai? - ar tai tinkamas terminas tam laikotarpiui?) kurie gyvena islaikomi kunigaikscio, ir gyvena bajorkaimiuose (kokio didumo? ar turi priklausomu valstieciu? kiek? Ar kariauna irgi laisvalaikiu priziuri savo ukius?)

Zemes kunigaikstis turi kaimu kurie yra tiesiogiai priklausomi nuo jo. (Kuo skiriasi tie tiesioginiai priklausomi kaimai nuo "laisvu" lauku bendruomeniu?)

Toliau - ekonomika.
Lauko bendruomes is priklausomi kaimai uzsiima zemes ukiu, gyvulininkyste, bitininkyste, miskininkyste, kazkiek amatu (?).
Kunigaistis gyvena is renkamos deklos. Dekla renkama is priklausomu kaimu, bet taip pat ir is laisvu bendruomeniu (?). Deklos mokamuos produktais (?). Kiek produktu atiduodama (puse, dauguma, mazuma?)?

Kas verciasi prekyba? Tik uzsienio pirkliai? Jie gyvena didesnese gyvenvietese?
Kas perkama, kas parduodama (as speju kad perkami kailiai, vaskas, medus, parduodama - ginklai, sarvai, amatu prekes?). Kokios santykines kainos (speliones?)
Kas naudojama kaip valiuta ("lietuviski ilgieji"? kokia ju spejama verte?)

Is anksto dekoju uz atsakymus. Taip pat - jei turit kokiu nuorodu sia tema, buciau dekingas. Taip pat buciau dekingas uz prielaidas ir speliones ten kur informacijos nera.

Dabar truputi ne i tema, bet tik noriu paaiskinti savo klausimu priezastis.
As domiuosi Lietuvos istorija megejiskai bet gana senai. Mano tikslas siuo atveju - susirinkti informacijos paprastam interneto zaidimui apie XIIIa. Lietuva. Mano nuomone - siuo metu lengviausia populiarinti istorija butent kompiuteriniais zaidimais. Ir Lietuva cia blogoje padetyje - nes visi zaidimai apie Lietuva daromi uzsienieciu. Ir nesavanaudiska mano siekio puse - butent - populiarinti Lietuvos istorija (savanaudiska - islaikyti seima dirbant tai kas man idomu... ).

Edited by Siena 2007-07-13 00:44
Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2019 PD9 Software