Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "What may be done at any time will be done at no time." Scottish Proverb
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Visuomene XIII amziaus pradzioje
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Velnias
Posted 2007-07-15 22:33 (#45510 - in reply to #45509)
Subject: RE: Visuomene XIII amziaus pradziojeExpert

Posts: 3839
5005005005005005005002001001010105
Location: Klaipėda
Kad ir Algirdo laikais. Netgi Radzvilos laikė save Romos princais (Rytų, Konstantinopolio), turėjo kilmės liudijimus. O ir kur galėjo dingti romėnai? 


Niekas čia nekalba apie jokius genetinius ryšius su romėnais. Patricijai - kilminga aristokratų giminė. Romoj patricijai susidarė iš pirmųjų Romos gyventojų, valstybės kūrėjų. Tai bendrinė sąvoka.

Oops. Gal nebuvo bajorų lenkišku pavadinimu? Vis tiek – buvo rusų... Reiks paieškoti sutartyje su lenkais dėl abišalio bajorystės pripažinimo. Iki krikščionybės ir lenkiškos santvarkos įvedimo atrodo turėjo būti tik tiek kunigaikščių, kiek buvo pilių (žemių). O ir Respublikoje išliko kunigaikščių titulai, aukštesni už bajorų. 


Bajoras yra lenkiškas žodis - bojar.

Žemė yra stambus vienetas ir joje daugybė pilų. Iki krikščionybės įvedimo žemių jau nebebuvo. Jau Gedimino laikais žemių nebebuvo.


Atrodo, tą gėdingumą gerokai vėliau atnešė krikščionybė, fundamentalistinė jos atmaina. Stačiatikiai irgi gana dogmatiški, bet slavų bajorų šiuo požiūriu taip smarkiai nepaveikė. 


Mažesniais kiekiais vartokit valerijoną, mėgstat sapnuoti.

Šito nežinau, neaptikau raštų ir nebegirdėjau gyvoje kalboje. Greičiausiai liecius (leitis, lacis, litas) ir bus tas pamirštas lietuviškas žodis, reiškiantis bajorą. Tada būtų logiška, kodėl Lietuva tokia plati sąvoka – tai būtų ne žemės, gal net ne genties, o visos bajorų tautos pavadinimas. Bet lietuviškų bajorų 


Patyrinėkit LKŽ.

Protingesnių ir veiklesnių žmonių luomas. Sugebantis išlaikyti ne tik save. Besirūpinantis savo kilmingos veislės išsaugojimu ir puoselėjimu. Ar gali prilygti veisliniam šuniui beveislis? O juk šuns smegenų ne kažin kiek – vadinasi, žmonėms tai kur kas svarbiau. 


Čia visiškai blondiniškai ne į temą.

O nuoma nebūtinai lemia mažesnį našumą. Apskritai lauko bendruomenėje, nors mums iki protėvių nuosavybės sampratos toli, vis dėlto buvo gana stiprus ir talkos (savitarpio pagalbos, solidarumo) jausmas – ten labai neišsiskirsi. Norint įgyvendinti kokį stambesnį sumanymą, ne bitininkystės ir pan., o pvz. veislininkystės, techninių kultūrų auginimo pramonės užsakymu, malūno, kalvės įmonei įkurti vien savų išteklių neužteks, teks kraustytis, bent iš pradžių nuomotis ir skolintis, laiduojant savo gaminiais. 


Iš kur žinot, astralinis ego iš kosminio universumo padiktavo?


Lengviausia pragyventi plėšikavimu? Gal turtą kuria smurtas? Tai ko pats neplėšikauji? Todėl, kad tik į kitus žiūrint taip atrodo. Ypač per teleko ar moniko ekraną. Ne, turto ir visų gėrybių kilmė yra protas (Kūrėjas). 


Moralizavimas šia tema atrodo labai labai labai juokingai
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software