Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Events in the past may be roughly divided into those which probably never happened and those which do not matter." William Ralph Inge (1860 - 1954)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Visuomene XIII amziaus pradzioje
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Velnias
Posted 2007-07-17 05:05 (#45555 - in reply to #45554)
Subject: RE: Kalbant apie žaidimo scenarijųExpert

Posts: 3839
5005005005005005005002001001010105
Location: Klaipėda
Idomu - ar labai skyresi baltu genciu kultura tuo metu? 

Žinoma. Skirtingi laidojimo būdai, skirtingi papročiai (pvz. prūsų turto dalybos, žinomos iš Wulfstano), skirtingos dievybės (ir dievybių hierarchija), skirtingos kalbos, skirtingi kultiniai terminai, skirtinga apranga, papuošalai, ekonomika, geopolitinė padėtis.

Kuo lietuviu visuomene buvo skirtinga nuo kitu baltu? 


Visuomenės struktūra visur ir visam pasauly tam tirku metu buvo panaši. Visiškai kas kita yra tai, ką išvardijau aukščiau.

Asimiliacija - tai ilgalaikis reiskinys.  


Na taip. Žaidimo metu gali būti atliekami ėjimai, kurie reiškia tam tikrą laiko tarpą. Pvz. kuršių žemės prie Lietuvos pajungtos 13 a. II pusėj, o jau 15 a. kuršių Lietuvos teritorijoj nė su žiburiu nerasi, taigi 100 su trupučiu metų ir gatava. O jei ėjimas trunka 5-10 metų, tai visai pakankama.

Daugelis prūsų 16 a. jau buvo suvokietinti, taigi nuo 13 a. praėjo nepilnai 300 metų.

Romėnai kelias dešimtis metų (gerai nepamenu) išlaikė Dakijos provinciją, ir šiandien iš jos daugybė milijonų žmonių priklauso romanų (Rumunai, Moldavai) grupei, ir paplito po plačią teritoriją.

o taip pat reikia turbut priezasciu asimiliuotis. 


Priežastis - kultūrinė/religinė ir politinė įtaka, žmonių maišymasis. Tarkim į užgrobtą teritorinį vienetą atkeliama koks 60 procentų naujų gyventojų ir puoselėjama jų kultūra: tarkim Patrimpo kultas pakeičiamas Žemeniku, Patulo - Velniu ir pnš... panaikinama žynių institucija nuo kurios priklauso genties didvyrių šlovinimas, medicina, ūkio darbų kalendorius, apeigos, valdžios legitimumas.

Zmoniu skaiciaus augimas priklauso nuo ko? Turbut maisto ir taikos (neskaitant kokiu nors maru). 


Žmonių skaičiaus augimas priklauso nuo sveikatos ir pasitenkinimo lygmenų.
1. Tarkim išvežus didelį skaičių populiacijos įkurdint į užgrobtas teritorijas arba pašaukus karius nukrenta atitinkamas procentas pasitenkinimo. Dėl to žemė gali nuversti valdžią ir prisijungti prie kitų giminingų genčių arba tapti savarankiška prieše.
2. Trūkstant turto, kuomet neplėtojama prekyba ir nevykdomos karinės kampanijos pasipelnyti krenta pasitenkinimo lygmuo, auga skurdas.
3. Trūkstant maisto (kuo daugiau žmonių žemėje, bet mažiau dirbamos žemės) atsiranda bado problemos, dėl to krenta pasitenkinimas ir sveiktos lygis. Žmonės mažiau veisiasi. Kad netrūktų maisto automatiškai reikia plėsti teritoriją ir kilnoti žmones apretinant priešiškai nusiteikusias populiacijas (paverčiant vergais ar pnš.), tuo pačiu atsiranda kultūros skleidimo būtinybė, natūraliai vyksta asimiliacija. (Tarkim kuo didesnė kultūrinė įtaka ir populiacijos santikių skirtumas, tuo greičiau viena ar kita etninė grupė asimiliuojasi).
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2019 PD9 Software