Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "We can draw lessons from the past, but we cannot live in it." Lyndon B. Johnson (1908 - 1973), December 13, 1963
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Visuomene XIII amziaus pradzioje
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Siena
Posted 2007-07-18 03:06 (#45565 - in reply to #45555)
Subject: RE: Kalbant apie žaidimo scenarijų


Member

Posts: 28
10105
Velnias - 2007-07-17 5:05 AM
Žinoma. Skirtingi laidojimo būdai, skirtingi papročiai (pvz. prūsų turto dalybos, žinomos iš Wulfstano), skirtingos dievybės (ir dievybių hierarchija), skirtingos kalbos, skirtingi kultiniai terminai, skirtinga apranga, papuošalai, ekonomika, geopolitinė padėtis.
[/QUOTE}

gal yra kur nuoroda i ta prusu turtu dalybu aprasyma?

ir kuo skyresi baltu genciu ekonomika?

Taip pat gal yra geru nuorodu apie dievybes ir dievybiu hierarchija - ta prasme - kuo jos skyresi skirtingose baltu gentyse?
Ir apie laidojimo paprociu skirtumus?

apranga ir papuosalai - idomus dalykai, bet turbut ne esminiai visuomeneje.
Kalbos, kultiniai terminai ir geopolite padetis - savaime suprantami skirtumai.


Visuomenės struktūra visur ir visam pasauly tam tirku metu buvo panaši. Visiškai kas kita yra tai, ką išvardijau aukščiau.


visuomenes struktura tikrai nebuvo tokia pat - ypac jei kalba eina apie visa pasauli XIIIa pradzioje. Ir man atrodo, kad butent visuomenes struktura pasako daugiausiai apie visuomenes potenciala.
Man ypac idomu kuo skyresi lietuviu visuomenes struktura nuo kitu baltu genciu?


Priežastis - kultūrinė/religinė ir politinė įtaka, žmonių maišymasis. Tarkim į užgrobtą teritorinį vienetą atkeliama koks 60 procentų naujų gyventojų ir puoselėjama jų kultūra: tarkim Patrimpo kultas pakeičiamas Žemeniku, Patulo - Velniu ir pnš... panaikinama žynių institucija nuo kurios priklauso genties didvyrių šlovinimas, medicina, ūkio darbų kalendorius, apeigos, valdžios legitimumas.

Žmonių skaičiaus augimas priklauso nuo sveikatos ir pasitenkinimo lygmenų.
1. Tarkim išvežus didelį skaičių populiacijos įkurdint į užgrobtas teritorijas arba pašaukus karius nukrenta atitinkamas procentas pasitenkinimo. Dėl to žemė gali nuversti valdžią ir prisijungti prie kitų giminingų genčių arba tapti savarankiška prieše.
2. Trūkstant turto, kuomet neplėtojama prekyba ir nevykdomos karinės kampanijos pasipelnyti krenta pasitenkinimo lygmuo, auga skurdas.
3. Trūkstant maisto (kuo daugiau žmonių žemėje, bet mažiau dirbamos žemės) atsiranda bado problemos, dėl to krenta pasitenkinimas ir sveiktos lygis. Žmonės mažiau veisiasi. Kad netrūktų maisto automatiškai reikia plėsti teritoriją ir kilnoti žmones apretinant priešiškai nusiteikusias populiacijas (paverčiant vergais ar pnš.), tuo pačiu atsiranda kultūros skleidimo būtinybė, natūraliai vyksta asimiliacija. (Tarkim kuo didesnė kultūrinė įtaka ir populiacijos santikių skirtumas, tuo greičiau viena ar kita etninė grupė asimiliuojasi). 


Asimiliacija - idomus dalykas. Kulturine, religine, politine itaka yra svarbu. Taip pat svarbu turbut yra paciu zmoniu pasitikejimas savo kultura ar religija ir to suteiktas atsparumas kitom kulturom ar religijom (arba atvirksciai - noras asimiliuotis ir pritapti prie kitos kulturos). Pvz - Lietuva turejo poline itaka rusinu zemem, bet nei kulturos nei religijos jie labai nepaveike. Ir lietuviai neasimiliavo rusinu. Tuo tarpu zemes uzimtos kryziuociu buvo veikiamos gretai - nors zemaiciai buvo tam gana atsparus (zinoma jie buvo tiesiogineje vokieciu politinej itakoj gana trumpai).

kada augdavo zmoniu skaicius? - taikos ir derliaus metais.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software