Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "There is only one good, knowledge, and one evil, ignorance." Socrates (469 BC - 399 BC), from Diogenes Laertius, Lives of Eminent Philosophers
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Visuomene XIII amziaus pradzioje
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Velnias
Posted 2007-07-18 21:30 (#45582 - in reply to #45580)
Subject: RE: Kalbant apie žaidimo scenarijųExpert

Posts: 3839
5005005005005005005002001001010105
Location: Klaipėda
idomiai. tai to mirusio seimyna paskui eina ubagaut, taip iseina. 


Nemanau, dukros išleidžiamos su kraičiais, sūnums lieka žemė. Be to jie patys dalyvauja lenktynėse. Našlės greičiausiai glaudžias kur nors. Įdomu, jog Lietuvoje našlių ir našlaičių dainose moterys išeina ieškoti savo dalios, galima suprast, jog palieka visą turtą.

prekybos apimciu skirtumai. Eksportuojamos prekes turbut buvo panasios. 


Skirtingi šaltiniai mini yvairias eksportuojamas prekes. Dabar nerandu nuorodų. Bet eksportuota ne vien gintaras, kailiai, mediena, derlius, bet ir visokie nereikalingi dalykai iš pirmo įspūdžio, vos ne nagai, ragai, plaukai, šiaudai...

Ne visur zmones vertesi zemdirbyte - kai kur gyvulininkyste, 


Gyvulininkystė irgi prie žemdirbystės. Ja visur verstasi, tai tiesiog žemės ūkis.

kai kur prekyba, kai kur piratavimu. 


Nėra tokios tautos, kuri vertėsi vien piratavimu. Tai tik pagalbinis verslas, pagrindinis visvien žemės ūkis.

Vienur pagrindine darbo jega buvo vergai, 


Taip, tačiau šalia laisvųjų žemdirbių.

kitur nelaisvi valstieciai, kitur laisvi valstiecia 


Nelaisvi valstiečiai niekada nebuvo pagrindinė darbo jėga iki įbaudžiavinimo.

Bet istorijos knygose pabreziama kad butent lietuviu visuomenes struktura buvo kazkuo (?) labiau feodaline nei kitu baltu ir tai igalino lietuvius sukurti valstybe. Ar tai nesamone? 


Sunku pasakyt, kai nematau pirminio teksto. Galima sakyt, kad pirmieji Mindaugo žingsniai buvo feodaliniai, jis statė sau lojalius asmenis ir tt... Tačiau jis nepakeitė visuomenės struktūros. Manau ir iki Mindaugo įvairių genčių valdovai panašiai elgėsi. Tiek Žiemgalių, tiek Latgalių, tie Prūsų, tiek Žemaičių stuktūra niekuo nesiskyrė.
Informacija apie visuomenes struktura - viena is labiausiai apibudinanciu kalbant apie kazkokia sali. 


Tikrai ne, greičiau jau regioną.

Taip - bandymai isteigti alternatyvia pravoslavu baznycia - politine itaka. Bet kad tai galu gale neprigijo - tai irodymas kad zmoniu nusistatymas daug ka reiskia. 


Tai ne alternatyvi provoslavų bažnyčia, o prijungimas prie katalikų bažnyčios. Ji neprigijo todėl, kad Rusija padalijo ATR ir unitus prijungė prie provoslavų. Joks tai žmonių nusistatymas. Buvo tik keli stačiatikių kunigai - autoritetai, kuriems nepatiko unitų idėjos. Ir tie pavaldūs Maskvai.

Be to - didziausia itaka rusinam turbut dare lenkai - kuriu butent nusistatymas savo kulturos ir kalbos atzvilgiu - daug kategoriskenis nei lietuviu. 


Nepamirškit, kad tai kas lenkiška buvo tuo metiniu supratimu lietuviška. Visa kultūra buvo lietuviška, bet lenkų kalba. Jos pagrindas Lietuvos istorija ir idealogija. Pati lietuvių kalba egzistavo tik baudžiauninkų luome ir autonomiškoj Žemaitijoj (tiesą sakant ten buvo žemaičių kalba).

Kol ten valde lietuviai - kulturine ir religine itaka buvo tikrai nedidele. 


Tikrai netiesa. Jūs kultūrinę įtaką per daug suvokiat, kaip kalbinę įtaką.

Tas elito kalbejimas lenkiskai - butent pagrindzia ka as noriu pasakyti. Kodel jie kalbejo lenkiskai - vien del politines itakos? Tada kodel rusai nepradejo kalbeti lietuviskai? 


Kalba tais laikai nebuvo kultūros pagrindas. Jie kalbėjo lenkiškai, nes visa literatūra, dokumentai buvo tvarkomi sunorminta lenkų kalba. Beje, tikrąja lietuvių kalba buvo laikoma lotynų kalba, o liaudies kalba buvo laikoma tiesiog įvairių kalbų mišiniu. Tačiau vėliausiais laikais atsisakyta lotynų kalbos, nes lenkišką lengviau suprasti. Elitas, laikęs save lietuviais kalbai nepriskyrė itin didelės kultūrinės reikšmės. Ta reikšmė atsiranda tik 19 a.

LDK rusų kilmės elitas pradėjo kalbėti lenkiškai.

Tai butent del lenku kietakaktisko tikejimo savo kulturos ir religijos pranasumu. Ir tam labiausiai pasidave lietuviai (ne rusinai) - ir pasidave butent tada kai ju senovine religija buvo is ju atimta - politiskai. 


Niekas politiškai atimta nebuvo. Lietuva ir po krikšto liko Lietuva ir suvereni iki pat III padalinimo. Rusiškasis lietuvių elitas sulenkėjo lygiai taip pat kaip ir lietuviškasis, tačiau tik lingvistine prasme. Kultūrine prasme jie buvo lietuviai. Jų protėviai - Mindaugas, Gediminas, Algirdas, tėvynė Lietuva, sostinė Vilnius. Tos pačios nuomonės laikėsi ir LDK rusinai, jie idealogiškai save atribojo nuo Vladimiero ir siejo su LDK. Čia ir yra kultūrinė Lietuvos įtaka.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software