Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "History is Philosophy teaching by examples." Thucydides
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Visuomene XIII amziaus pradzioje
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Velnias
Posted 2007-07-20 18:13 (#45601 - in reply to #45586)
Subject: RE: Visuomene XIII amziaus pradziojeExpert

Posts: 3839
5005005005005005005002001001010105
Location: Klaipėda
Lituanizuoti , reiske pakeisti . Ir man visiskai dresu tai sakiti. Zodimas sudaromas tada kai paliekamos autentiskos zodziu zormos , kada jos keicemos zodinas ira kuremas. 


Tai visiškai nereikalinga, kai nurodomos vietos kur žodis vartojamas. Žodis transponuojamas į bendrinę kalbą, jog būtų išvengiama fonetinės maišaties ir užteršimo. Kad tokie žmogiukai, kaip tamsta neužterštų kalbos fonetiškai nedėsningais dalykais. Kalbininkai naudojantys žodyną išmano tarmių fonetinius dėsnius, ir pagal juos esant reikalui atstato pirminę formą.

Tai ira vertimai kas ir kada ir is ko isverte. Jusu zodine po sukurtas zodzeis pasiraso orginalai , ne vertejai ne kurejai bet orginalai. 


Man tamstos loginė prizmė nesuvokiama.

Jusu galvoja tam tikri lietuviskumo sablonai , kas i juos netelpa ne lietuviska . Mano uzuojauta. 


Beviltiškas bandymas atsivartyti

Ira e prisakine (ilga) ir galine (trumpa)  


Priešakiniai balsiai yra e,ė,i. Užpakaliniai a,o,u. Jie skirstomi į ilguosius, trumpuosius ir nosinius. Jūsų skirstymas niekam nežinomas.

as dalikas kad pas jus dubliuojasi ia ilgas arba trumpas , e ilgas arba trumpas ir ę ilgas , man tai fonetinis haosas jum tai normalu. 


3 milijonams lietuvių tai normalu, o jums tai fonetinis chaosas.

Paimkim kaip pavyzdį: eglė, ėdžia (fonetiškai tariam eglė, ėdže). Tačiau linksniuojant fonetika išryškėja. Ėdžia/ėdžios. Minkštumo ženklas su a prailgėja ir virsta o tamia pačiame linksnyje kaip ir eglė. Tai reiškia jog vardininke teisingiausia rašyti su a, o minkštas tėra priebalsis. Latviai tam tikslui turi minkštus priebalsius su kabliuku, mes naudojam patogesnį variantą - minkštumo ženklą. Jūsų chaosas tėra kažkoks protinis nesugebėjimas išmokti rašybos ir pakaityti žodžių. Juolab, jog lietuvių rašyba visiškai atitinka tarimą (skirtingai nuo anglų ar prancūzų).

Nosiniai balsiai bendrinėj kalboj tariami kaip ilgieji, o tarmėse su nosiniais (n ir m) priebalsiais. Kadangi bendrinė kalba nors ir pagrįsta suvalkiečių tarmės pagrindu, ji visvien universali, ir kitų tarmių žmonės gali rašyt atitinkamus nosinius balsius ten kur taria savo šnektoj. Pvz. žemaičiai vietoj "ėn/on" gali rašyti ę/ą ir tt...


Kaip jus skirete e nuo ia ? y nuo i net neprasau nes jusu samoneja y tai i ilgoji .  


Kaitydamas. Jau rašiau aukščiau. Ia tėra tas pats a, tik balsis prieš ją tariamas minkštai, o ne kietai. A visuomet virsta o (taip pat ir su minkštumo ženklu), o ė visada lieka ė. Jei pradinėse klasėse (aišku jei jas baigėt) to nesugebėjot išmokt, tai čia jau jūsų fizinės problemos.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software