 Expert
Posts: 3839
             Location: Klaipėda | Apie Mindaugo “tėvą” žinoma (jei apeliuoti į tą nvienintelį savalaikį paminėjimą Eiliuotoje Kronikoje) maždaug tik tiek – “buvo didis kunigas”, nes, (kaip galima suprasti iš teksto) – “... gerbė religinę tradiciją”...
Visų pirma, apie religinės tradicijos gerbimą ir kunigystę nieks nekalba. Šaltiniai aiškiai skiria kunigaikščius/valdovus nuo kitokių terminų. Ir šaltiniai ne lietuvių kalba rašyti.
Šaltinis aiškiai pasako, kas yra kunigaikštis, kas vyskupas, kas žynys, kas pirklys. Viskas konkrečiai parašyta kas su kuo valgoma.
Tad tie posakiai ničnieko neparodo, nes išskyrus tokius teiginius, kaip “tas ir anas man yra tokia ir anokia giminė”, mes ničnieko daugiau ir neturim.
Nelabai suprantu, ką čia norit pasakyti šitais teiginiais.
ad nėra ką čia iš ko “suvynioti į vatą”, eskaluojant “Mindaugo tėvo” (kaip “Lietuvos valdovo, turtuolio” ir pan.) temą.
Visų pirma šitoj temoj nieks net nešnekėjo apie kieno nors temą. Čia tamstos iniciatyva. Kad kunigaikščiai buvo turtingi rašo visi jų amžiaus šaltiniai. Ir kad tie turtai paveldimi lygiai taip pat. Ir tam net nebūtini šaltiniai, nes viskas akivaizdžiai matoma. Valdė kunigaikščių dinastijos, sostą ir visą tėvo nuosavybę perimdavo sūnus. Vytautas pastatė pilis Trakuose ten, kur buvo tėvo Kęstučio pilys. |