Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kitos tautos, mūruose, uolose užsirakinusios, vos ne vos išgelbėjo savo liuosybę, lietuviai ir žemaičiai, gyvendami giriose ir laukuose, mokėjo ja ilgą laiką džiaugtis ir nuo visų baisiausių savo neprietelių saugoti viena savo narsybe ir kantrybe." Simonas Daukantas, "Istorija žemaitiška" (1837)
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Visuomene XIII amziaus pradzioje
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 

Kęstas
Posted 2007-07-22 18:11 (#45630 - in reply to #45621)
Subject: RE: Turtingieji lyderiai

Member

1010
Pradžiai sužinok, ką reiškia žodis "sąvoka", didysis lituaniste... ir šiaip - ar nebuvai kada perdaug įnikęs į komiksus, kad pats čia pilstai vaikiškus vaizdelius? (dvarai, kariaunos, turintis žemę).

O kokia prasmė remtis ne šaltiniais, o "apžvalga"? Tai ką Jūs čia - "apžvalgas apžvalginėjat"?
Beje, kaip matosi, Tau net ir tas yra per sunku, kad siūlai man pačiam.

Velnias - 2007-07-22 2:22 AM

Žmogau, galvok ar į tema kalbi Litwin = lietuvis, sąvoka įvardinti pilietybei ir tautybei, abiejose kalbose reikšmė ta pati. Nikas yra nikas.

Kaip žinia, dar 16a. netgi bajorų brangiausi daiktai per laidotuves būdavo sulaužomi ir "palaidojami" ir t.t 

Šaltinis?

Bet...Kaip sakiau - Gal tu ir teisus, bet visa tai reikia įrodyti... O šaltiniai duoda tik "priešingo vaizdo galimybes".  

Ne mano profesija įrodinėti. Čia istorikų darbas. Jei nepatinka, galit viską neigti niekuo nesiremdamas, čia jūsų valia.

Ir kame čia skirtumas? 

Tame, jog kunigaikštis yra feodalas, turintis žemę su dvarais, o karvedys gali būti iš to paties kunigaikščio dvaro karys profesionalas. Vėlesniais laikais etmonai gi nebuvo kunigaikščiai.

Jei "tie paveldėjo" - kodėl "anie nepaveldėjo"? 

Kur aš sakiau, kad anie nepaveldėjo. Užteks fantazuot.

Tai parodyk man tuos"Šaltinius". Kur jie ten pas tave sukišti..? 

Oho, manau jei taip kultūringai diskutuojam tai gal išvis neverta tęsti diskusijos.

Šaltinių apžvalga: http://ualgiman.dtiltas.lt/vid..html

Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2019 PD9 Software