Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Mėgstu puodus daužyt. Šukes išvežu Kernavėn ir užkasu. Ateity čia bus daugiau praeities." Juozas Erlickas
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Visuomene XIII amziaus pradzioje
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
Linas
Posted 2007-07-28 03:02 (#45740 - in reply to #45689)
Subject: RE: DAR-TRUMPAI


Expert

Posts: 1661
5005005001005010
Location: Barton Upon Humber
Pasakysiu dar šių "Lino teiginių pėdsakais" tiek, kiek verta šiam forumui (pagal jo gebėjimą kažką „išspręsti“ ir pan.)

Daug kur, ką parašėt, realiai – žinomi, paplitę, bet... visiškai vaikiški svaičiojimai...
Užtenka fakto, jog prūsų visuomenė buvo daug labiau patriarchalizuota, kad griūtų „kortų kaladė“ pavadinimu – „lietuvių pasaulietinė kultūra buvo labiau dinastizuota“...
Užtenka fakto, kad „dvasininkas“ – „bendruomenės apeigų lyderis“, kad griūtų „kortų kaladė“ pavadinimu - „malkų šventai ugniai nešiotojai ir spėjikai buvo dvasininkai“.
„Pasaulietinis kunigaikščių pobūdis“ ir „dinastiškumas“ (lietuviai gi net tokio žodžio neturi!!!) – neįrodomi dalykai, demagogiški pezalai. Juolab, kad „priešingos versijos“ yra „puikiai įrodomos“.
Hierarchizavimas "pagal dinastiškumą" nėra rimtas argumentas apskritai. Hierarchizavimas pagal "specifinį kompetentingumą" - daug patvaresnis dalykas.

Na, kadangi šiame forume, kaip pastebėjau, yra "madinga kažką pakapoti" (tam tikra jo, kaip "bendruomenės" subkultūra), tai pridursiu dar...
O kas gi Lietuvoj istoriografijoj, be Z. Ivinskio, J.Jurginio kada nors grindė savo versijų „tikrumą“ alternatyvių versijų "pagrįstumo" paneigimais..?
Aišku, kad daug paprasčiau, nespėjus sublizgėt „prie sovietų“ (dėl to, jog pvz. Jurginis "pristabdydavo"), užsiimti konjunktūrine politine demagogija dabar ir rašinėti beprasmybėmis atsiduodančias frazes, tipo – „apie europėjimo kelius“ (toks „terminas“, kaip „Europėjimas“ žinomas tik Rusijoje ir tik čia jis turi turinį - „išsivadavimas iš mongoliško kultūrinio palikimo“... paprastai tas siejama su Petro I-ojo "reformomis"


Visu pirma - tai ne Lino, "teiginiai" o Gudaviciaus, ten ju "pedsakai" ir nuves. Tikrai nezinojau kad tai "paplite" ir netgi "placiai" vaikiski "svaiciojimai" Sprendziat pagal "tona", kuriuo isdestytas "komentaras" auksciau, jums "remtis" niekuo "nereikia", nes "skamba" lyg jus pats "visu" tu procesu "liudininkas" buvote. Idomu butu "isgirsti" is jusu, arba paciu "prusu" kaip jie ten "hierarchizavosi" ir kokius jie ten "specifinius" kompetentingumus buvo "ivalde" ir kokiais "zodziais" juos "vadino". " :sm16:" ":sm33:" ":sm38:"

Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software