Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Nothing fixes a thing so intensely in the memory as the wish to forget it." Michel de Montaigne (1533 - 1592)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Antianarchizmas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Žygeivis
Posted 2009-01-21 19:32 (#57305 - in reply to #57218)
Subject: RE: AntianarchizmasExtreme Veteran

Posts: 515
500105
Location: Ignalina
Papildymas - tiems, kas nežino, paaiškinsiu - absoliuti dauguma Mindaugo Murzos vadovaujamos organizacijos narių yra visai ne kokie "marginalai" - "skustagalviai", skinai ar pan. (kaip pastoviai bando įteigti mūsų "objektyvi" žiniasklaida).

Beveik visi Mindaugo Murzos organizacijos nariai - kaip ir jis pats, yra buvę 1990-91 metų savanoriai, vėliau tarnavę SKAT ar Lietuvos kariuomenėje puskarininkiais arba karininkais.

Dauguma jų arba patys išėjo į atsargą (pensiją, "dėl sveikatos" ir pan.), arba buvo pašalinti kaip politiškai "įtartini" komunistų bei konservatorių valdymo metu, kadangi valdžia labai bijojo 1926 metų pasikartojimo (ir, atvirai kalbant, ne be pagrindo).

Pastaba - demokratija, kaip ir diktatūra, monarchija, fašizmas, respublika ... yra visai ne tikslas, o tik įvairios galimos valstybės valdymo formos bei priemonės, kurių pagalba galima pasiekti kokius tai konkrečius tikslus. O formos ir priemonių pasirinkimas visada priklauso nuo konkrečių istorinių ekonominių - socialinių - geopolitinių aplinkybių.

Pvz., Abiejų Tautų Respublika žlugo būtent dėl savo "bajoriškos demokratijos" įsitvirtinimo, kadangi aplinkinės valstybės tuo metu perėjo prie absoliutinės monarchijos ir to dėka galėjo sutelkti didelius finansinius bei žmonių resursus, ir jų pagalba sutriuškinti visiškai dezorganizuotą ATR.

Kalbant apie Lietuvoje (ir kitose valstybėse) šiuo metu egzistuojančią realią "demokratiją", tai, manau, visi čia puikiai supranta, jog tai yra iš esmės tik demokratijos imitacija - "valdoma demokratija".

Reali valdžia yra kelių tarpusavyje konkuruojančių finansinių-ekonominių-oligarchinių klanų rankose, kurie valdo ne tik Seimo partijas bei Vyriausybę, bet ir pagrindines žiniasklaidos priemones - su jų pagalba formuodami jiems tinkančią visuomeninę nuomonę vienu ar kitu klausimu.

Kaip tik todėl Mindaugas Murza ir netiki, jog jo organizacijai įmanoma paimti valdžią valstybėje ( o tuo labiau - ją išlaikyti), vadovaujantis šitų klanų nustatytomis "taisyklėmis" (kas jau pamiršo - prisiminkite, kaip 1990 m. kovo 11 d. buvo "dalinai atkurta" 1938 m. Lietuvos Valstybės Konstitucija (ir tuoj pat panaikinta) arba kaip Lietuva "įstojo" į ES, "balsuodama "Maksimose"; kaip Konstitucinis Teismas surado "Konstitucijos dvasią", kada to reikėjo valdžioje esantiems klanams, kad jie galėtų sutriuškinti savo konkurentą - dar vieną bandantį iškilti klaną ... ir taip toliau).

Edited by Žygeivis 2009-01-21 20:00
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software