Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Працуй пільне, будзе дома Вільня." Беларуская прыказка
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Antianarchizmas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Aštrusis_dantis
Posted 2009-01-22 03:15 (#57345 - in reply to #57305)
Subject: RE: Antianarchizmas


Expert

Posts: 1270
500500200501010
Pastaba - demokratija, kaip ir diktatūra, monarchija, fašizmas, respublika ... yra visai ne tikslas, o tik įvairios galimos valstybės valdymo formos bei priemonės, kurių pagalba galima pasiekti kokius tai konkrečius tikslus. O formos ir priemonių pasirinkimas visada priklauso nuo konkrečių istorinių ekonominių - socialinių - geopolitinių aplinkybių. 


O taip, "tinkamos" santvarkos - istorija pilna pavyzdžių apie šias "tinkamas" santvarkas. Gal norite papasakoti kaip pvz. fašizmas Italijai padėjo? Žiūrėkit tik, kad murzius nebaigtų kaip musolinis...

Kalbant apie Lietuvoje (ir kitose valstybėse) šiuo metu egzistuojančią realią "demokratiją", tai, manau, visi čia puikiai supranta, jog tai yra iš esmės tik demokratijos imitacija - "valdoma demokratija". 


Tol kol nepribrendome iki kitokios demokratijos pagyvensime ir su tokia, nes tai kur kas geriau negu murziaus siūloma santvarka, o gal papasakokite kokia demokratija yra Anglijoje arba JAV, kur egzistuoja iš esmės 2 partijos/klanai? Ir gyvena, ir netrukdo tai gyventi...

Kaip tik todėl Mindaugas Murza ir netiki, jog jo organizacijai įmanoma paimti valdžią valstybėje ( o tuo labiau - ją išlaikyti), vadovaujantis šitų klanų nustatytomis "taisyklėmis" (kas jau pamiršo - prisiminkite, kaip 1990 m. kovo 11 d. buvo "dalinai atkurta" 1938 m. Lietuvos Valstybės Konstitucija (ir tuoj pat panaikinta) arba kaip Lietuva "įstojo" į ES, "balsuodama "Maksimose"; kaip Konstitucinis Teismas surado "Konstitucijos dvasią", kada to reikėjo valdžioje esantiems klanams, kad jie galėtų sutriuškinti savo konkurentą - dar vieną bandantį iškilti klaną ... ir taip toliau). 


Nežinau kaip jus, bet manęs niekas nepapirko (net ir nebandė nei sykio) nei per vienus rinkimus, tad kur kas kaip balsuoja tik parodo mūsų demokratijos supratimo lygį. Negirdėjote vienos puikios minties, kad kiekviena tauta yra verta savo vadovų?
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software