Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "История - это союз между умершими, живыми и еще не родившимися." Эдмунд Берк
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Antianarchizmas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Linas
Posted 2009-02-04 21:54 (#58114 - in reply to #58104)
Subject: RE: Antianarchizmas


Expert

Posts: 1661
5005005001005010
Location: Barton Upon Humber
Dirbu nemenkoje tarptautinėje kompanijoje, su musulmonais ir visokiais kitokiais bendrauju tikrai ne vien kavinėse. Nėra tokio bendro "musulmono" vardiklio, kaip bandote rašyti. Islamo pasaulis pakankamai didelis ir įvairus, Filipinų musulmonas savo kultūra nuo marokiečio, pakistaniečio, turko ir .t.t skiriasi drąstiškai ir kiekvienu atveju labai skirtingai. 


Ta pati galima pasakyti apie visas religines, kulturines, etnines ir tt grupes. Pvz teksasietis ryskiai skirsis nuo niujorkiecio ir tt. Bet yra ir kazkas bendro kas musulmonus sieja, iskur jie bebutu? Pvz nemeile zydams, pagarba Hitleriui...

Man yra menkai aktualu (nors ir įdomu) kokios vertybės vyrauja regionuose, kuriose aš negyvenu.
Man aktualu, kad mano krašte vyrautų man priimtinos vertybinės normos. O šovinizmas ir dvigubi standartai, mano vertybių sąraše nedalyvauja. O tai reiškia, jei suteikiam žodžio laisvę, tai suteikiam net ir Hitleriui, jei suteikiam žmogaus teises, tai net ir pedofilui-žudikui. Aišku, tai nereiškia, kad pedofilų ir Hitlerio nebausime už jų atliktus nusikaltimus, ar kad nebandysime užkirsti nusikaltimui kelią.

Tai ne tuščias idealizmas, o racionalus požiūris. Nes bet kokios išimtys, juolab religiniu, rasiniu ar dar kokiu šovinistiniu pagrindu, veda tik prie socialinės segregacijos - tų pačių uždarų bendruomenių kuriuose auginami teroristai, ar bent minimum narkotikų prekeiviai.

Jei neminint, kad jei toleruosime diskriminacija, turiu visiškai racionalaus pagrindo baimintis, jog dėl kokio nors požymio būsiu diskriminuojamas ir aš. Pvz, jei valdžia gaus ultra-konservatoriai, gali sugalvoti apriboti mano žodžio laisvę, ar apskritai uždaryti.

Ir apie tai reikia galvoti globalaus pasaulio akivaizdoje, kada vyksta tautų migracija ir kada visi susiduria ar susidurs su visais. Reikia galvoti, kaip reikia elgtis, kad tokie getai, kaip Kirtimų taboras, nesusidarytų, o egzistuojantys kuo greičiau išnyktų.

Vien tik nusiteikimas, kad iš musulmono imigranto nieko gera nelauk - pats savaime yra ir būdas gaminti teroristus. 


Sunku ka ir i toki minciu srauta risliai atsakyti - kaip rusai sako pradejote "na zdarovje" ir baigete "za upakoj dushy"... pradzioje pareiskiate kad jums nerupi sverimu krastu vertybes, veliau samprotaujate apie globalu pasauli, kuriame su jomis neisvengsime susidurimo...

Kas del musu krasto vertybiu - kaip del antisemitizmo tame sarase? Jei kalbate apie musulmonu bendruomeniu segregacija, tai vakaruose ji yra "self imposed", nezinau kaip tai geriau lietuviskai issireiksti. Jie patys kiek imanoma izoliuojasi nuo visuomenes kurioje gyvena, ir to priezastis nemaza dalimi yra religiniai ir rasiniai prietarai. Tas uzdarumas yra ir priesisko nusistatymo priezastis, bent jau zymia dalimi. Vakaruose dabar atranda kad prie teisiu ir laisviu turi priklausyti pareigos ir atsakomybe, kurias imigrantai (ir ne tik) turi prisiimti.

Na del ultra-konservatoriu, tikiuosi jie apsiribos draudimu dauzyti seimo langus ir apsieis be zodzio ir fizines laisves suvarzymu
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software