Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "История учит, используя запрещенные педагогические приемы." Веслав Брудзиньский
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kas per "velnias"?
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Kriwis
Posted 2009-03-09 10:26 (#60026 - in reply to #60025)
Subject: RE: Laisvas = nepriklausomas ir neįsipareigojęsExpert

Posts: 1941
50050050020020010101010
tikras lietuvis - 2009-03-09 2:14 AM

Kriwis - 2009-03-08 10:52 PM


Nėra laisvės absoliučiai. Žmogus yra priklausomas nuo aplinkos, tradicijų, išsilavinimo ir t.t. Įrodinėjimas priešingo "absoliuto" yra beprasmis ir nevertas diskusijos. Tegalima diskutuoti apie konkrečius reiškinius ir jų poveikį konkrečiam žmogui ir visuomenei. Jūs užsiciklinote ties kažkoke "švaraus proto" paieškos galimybe. Tai yra utopija ir saviapgaulė. Žmogus iš principo yra emocianalus padaras ir į daugelį dalykų reaguoja spontaniškai ir jausmiškai, o čia suveikia gyvenimo bėgyje įgyti steriotipai, simboliai, klišės. Tik po kurio laiko įsijungia "kritinis protas". Tai jau patikrinta daugybės metodikų. Ir visatai remiasi paprasta tiesa: ŠVENTA VIETA TUŠČIA NEBŪNA. 
Aš apie tikėjimu grįstą priklausomybę, kuri atnešė lietuvių tautai nepaprastai didelius nuostolius. Todėl manau, kad propagavimas senovinių "dievų" gal ir galimas tam, kad išvyti kryžiuočius, bet, manau, kad senovės lietuviai nebuvo labiau tikintys kaip dabar (tiksliau - netikėjo niekuo, gerbė gamtą, kaip virš jų jėgų esančią jėgą - realpolitik,nors ,gal būt, laikėsi tradicijų - kaip ir mes dabar laikomės krikščioniškų, nenorėdami išsiskirti) - atviriausiai apie tai neseniai buvusiame tyrime pasisakė estai. :sm10: 

Jūs iki pažaliavimo bandote tiems patiems daiktams rasti pavadinimus. Viskas yra paprasčiau. Tikėjimas yra psichologinis fenomenas žmogaus smegeninėje. Ir norite jūs ar nenorite, tai būdinga žmogaus prigimčiai. Ir jei jūs laužysite tą prigimtį (o tai taip pat įmanoma ir ne kartą bandyta)jūs sukelsite kitas problemas. Būtent moralės visuomenėje ir kiekvieno atskiro individo galvoje. Netikintis žmogus užimtas abejonėmis ir "minties kančiomis", tikintis -gali susitelkti veiksmui. Nes tik atlikęs veiksmą gali būti visuomenės nariu. Tikėjimo sistemos yra kaip "kelių eismo taisyklės". Lietuva ir visas pasaulis būtent tokią krizę ir išgyvena. Dabar yra ne finansų krizė, bet "globali netikėjimo" krizė. Visose srityse. Pasaulį užvaldęs "krikščioniškas valstybės atskyrimo nuo tikėjimo principas", nesugeba suteikti visuomenei orientyrus ir ji pradeda blaškytis: netikėjimas išsirinkta valdžia, finansų sistema, savo valstybe, galiausiai savimi pačiu. Tai ir yra krizė, pirmoje eilėje tikėjimo. Senosios sistemos, kurios formavosi tūkstantmečiais, būtent ir sukurdavo tą natūralią , sugebančia suvirškinti krizes sistemą. Ir jų pagrindinis principas: žmogaus ir jį supančio pasaulio vienis. Jūs matote tose apeigose tik simboliką, bet simbolika tėra tik išraiška dvasios dalykų. Sakykime sėja yra ir dabar. Nebūtinai javų, tačiau ir idėjų, kurios duos vaisius ateityje. Jūs gi viską matote primytyviai. Pabandykite pasidomėti ekstremaliais žmogaus gyvenimo atvejais. Pažiūrėkite kokie dalykai tada veikia žmogaus galvose. Turiu omenyje karių dalyvavimą mūšyje, išlikimą po katastrofų, sunkių traumų ir ligų atvejai. Tais momentais protas gali dirbti tik prie tam tikrų psichologinių salygų, kurias tenka pačiam sukurti. Ir be tikėjimo čia paprasčiausiai žlungama.

Edited by Kriwis 2009-03-09 10:28
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2019 PD9 Software