Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Those who can make you believe absurdities can make you commit atrocities." Voltaire (1694 - 1778)
- (Added by: Tomas Baranauskas)

ar isnyksim?
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 

Linas
Posted 2009-04-19 17:09 (#60775)
Subject: ar isnyksim?

Expert

5005005001005010
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=21745506

Ka kolegos mano sita tema? Ar tikrai kokia trecia/ketvirta ar kazkelinta karta Lietuvoje kalbes angliskai?
Nezinau apie Prancuzija, man atrodo ten daugiau problemos su kompleksais ir karteliu del pralaimetu lenktyniu su anglosaksais. Bet mano galva dideles tautos ir tapo didelemis, nes ta svetima itaka isileido. Na, gal kita kart ir neturejo pasirinkimo, arba kitos siuolaikines tautos ir atsirado persimaisius kelioms kulturoms ir kalboms. Aisku, sunku isisvaizduoti sakykim britus istirpstant kitoje kulturoje, galbut del to jie ir ziuri i kitu kulturu itaka kaip i reiskini turtinanti pacius britus - ju kalba, muzika ir last but not least - virtuve
Lietuvos pastangos saugoti savo kulturine etnine skaistybe, mauti prezervatyva ant lietuviu kalbos man perspektyviomis neatrodo. Aisku, mums sudetinga konkuruoti su didziosiomis kulturomis del musu menku istekliu ir nedidelio musu skaiciaus. Bet gal galima tai daryti kazkaip kurybingiau, nes daug to kas brukama gerokai trenkia naftalinu ir atkakliai brukant gali sukelti tik atvirkstine reakcija. Kaip rasti aukso viduri - ir nepersistengti saugant skaistybe ir tveriantis nuo itaku, ir beatodairisko suemimo visko einancio is vakaru.
Imkim kalba - visos krikscioniskos europos kalbos patyre stipria lotynu kalbos itaka, paziurekite kiek lotynu kilmes zodziu yra lenku kalboje. Nejaugi tai nuskurdino tas kalbas? Ar tie daznai absurdiskai skambantys durstiniai tikrai padeda lietuviu kalbai? Juk dazniausiai skoliniai nebeturi atitikmens lietuviu kalboje. Jei kam teko buti Rusijoje neperseniausiai patvirtins - iskabose ten daznai daugiau anglisku zodziu nei rusisku. Nesakau kad tai sveikintinas dalykas, bet iskitos puses rusiski zodziai pastoviai ieidineja i anglu kalba - sakykime "troika". Galbut kalbai daugiau naudos butu ne nuo tokio svetimu zodziu ravejimo, bet kazkokio kurybingesnio poziurio? Idomu ar tie ponai ir ponios sedintys Lietuviu kalbos komisijoje be lietuviu (ir rusu), kokias kitas kalbas moka?
Vienzo, itaku isvengti nepavyks, tai galbut jei negalima to sustabdyti, reiketu kazkaip tam procesui vadovati ir stengtis kad jis nestu nauda? Galu gale, gal tai ir nera blogas procesas, nereikia i tai ziureti priesiskai (man toks ispudis kad dauguma rasanciu sia tema butent vertina tai kaip neigiama reiskini), bet kurybingai?

Edited by Linas 2009-04-19 17:10
Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2019 PD9 Software