Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Все в руках Господа, и только История ускользнула из-под Его контроля." Збигнев Ежина
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pilėnai - bailių ir lūzerių ašarų pakalnė?
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Lietuvos istorijos forumas Message format 
 
alatar
Posted 2009-04-28 13:18 (#60991)
Subject: Pilėnai - bailių ir lūzerių ašarų pakalnė?Extreme Veteran

Posts: 326
20010010105
Dar vienas D.Barono šedevras:

http://www.lrytas.lt/-12408924141240423593-lietuvos-t%C5%ABkstantme...


Iš vienos pusės gal ir teisinga yra tokiais laikais savižudiškus poelgius vertinti kritiškai, o ne šlovinti. Tačiau kažkas Barono pasisakymuose smirda. Atliko jis mat pats tyrimą, kitaip sakant, išaiškino sąmokslą (inkognitiškai, reik pasakyti) ir dabar jo, kaip vienintelio autoritetingo istoriniko neginčijama nuomonė pateikiama straipsnyje.

Juk mano kukliomis žiniomis tai nėra vienintelis atvejis, kai pilies gynėjai nusižudo. Žydai juk didžiuojasi Masados apgultimi, kurios likimas labai panašus. Kiekvienos valstybės, kurios kariai patekę į beviltišką apsuptį kovėsi iki galo ir nusižudė iki šiol skambiai prisimenami bei šlovinami. Kaip jau neprisiminsi sovietinių herojų, kurie su granata stoja prieš tanką - savižudiška ir kartu herojiška. O tuomet, sekant D.barono logika, turėtų išlysti koks ekspertas ir pradėti malti tokią taktiką į miltus, girdi, kur tai matyta, jog pėstininkas su granata prieš tanką eina - bailys jis. Arba japonų tradicija pasidaryti sepuku - bene jie irgi bailiai?

Taip pat man kliūva ir tas tyrimas. Girdi, lietuviai visai nesikovė, tik stebėjo stebėjo kryžiuočius, o tada paėmė ir išsižudė visi. Norėčiau pabrėžti, jog mūšio metu baimę jaučia praktiškai visi be išimties. Baimė yra natūralus jausmas mirties akivaizdoje. Be to, kryžiuočių pajėgos buvo išties gausios ir Pilėnai nebuvo kokia ypač stipri tvirtovė - eilinė medinė pilaitė, strategiškai svarbioje vietoje. Pilies gynėjų - patyrusių karių ne tiek jau ir daug, o į pilį subėga visi apylinkių žmonės - sėkmingai pasipriešinti galimybių nėra tiek jau daug.

Tas romantikų akcentas, jog verčiau nusižudė, bet nepasidavė juk buvo svarbus anais laikais, kuomet reikėjo mums tų didvyrių. Niekas apie savižudybių statistiką negalvojo, reikėjo parodyti kokie lietuviai narsūs, todėl gal kiek ir išpūstas tas didvyriškumas. mano nuomone, Pilėnų gynėjai jautė tiek baimę, tiek paniką, bet tai nereiškia, jog jie buvo vėplos ir bailiai. Drąsos pasirinkti mirtį, bet ne nelaisvę išties reikia. Tad akcentai sudėlioti neteisingai ir pritempti šių laikų papročiams (savižudybė - ne išeitis). Tai panašu į šiandieninių įstatymų, žmogaus teisių ir šiandieninių tarptautinių santykių pritempimą viduramžiams (sumalant etiškai, morališkai ir pan nesielgusius viduramžių valdovus)

Ką manote?
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software