Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "This only is denied to God: the power to undo the past." Agathon (448 BC - 400 BC), from Aristotle, Nicomachean Ethics
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Гербы Литвы
[Frozen]

Moderators: Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      ФОРУМЫ -> Форум истории Литвы Message format 

Aštrusis_dantis
Posted 2009-08-05 21:10 (#65664 - in reply to #64633)
Subject: RE: litwinotum- lzet.

Expert

500500200501010
3.по-поводу моих предков предлагаю тебе за..нуть хле.ало. или я тебе его когда-ниб. сам заткну. 

Во блин, насколко вредны гслюциногенныэ грибы литвинистов оказывается... Этот "уважаемый" "преятель" уже до угроз докатился...

И еще ..есть сводная таблица татарских набегов на земли Украины и Беларуси с 1497 по 1530. (15). а вообще с с 1474 по 1569 -на ВКЛ - 75. Опять Жмудь в пролете.
А как воевало летувиское боярство на восточных рубежах я от тебя узнал - послали в разведку, за языком, а они вернулись и подали н жалобу Королю-на на невыносимые условия труда - язык с ними в плен не идет ,потому что они не умеют его правильно попросить на канцелярской калбе. 

А тут как бы и временноэ улудшениэ (перед кризисом наверноэ) болезни... Оказывается Лиетувисусисаскоэ боярство всё таки была...
Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software