Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "To avoid criticism do nothing, say nothing, be nothing." Elbert Hubbard (1856 - 1915)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
tikras lietuvis
Posted 2009-09-04 19:28 (#67322 - in reply to #67320)
Subject: RE: tušti pliurpalai50050050050050050050020020010101010
Arūnas Armonas - 2009-09-04 4:18 PM

incognito - 2009-09-04 9:44 AM

Nevertis - 2009-08-31 10:44 PM

"Šį klausimą dabar svarsto Lietuvos konstitucinis teismas ir laukiame sprendimo. Tačiau tikiu, kad priimtas sprendimas padės išspręsti šią problemą. Lietuvių gramatikoje yra viskas, ko reikia, norint rašyti lenkiškas pavardes naudojant lenkiškas raides. Nematau techninių problemų. Kai Konstitucinis Teismas priims sprendimą, liks tik politinės valios klausimas", - sakė D.Grybauskaitė. 


Tai ką, litvinai, bėgot nuo Krasowska'os, užšokot ant Grzybowska'os :sm16: 

Oi oi oi, kaip baisuuuuu.... Lietuvių kalba pavoooojuje! Leeeenkai puola!
Normaliame pasaulyje vartojančiame lotynišką raštą pavardės rašomos taip kaip pats žmogus rašosi. Lietuvoje (Latvija tokie pat bėdžiai) vis bandoma išrasti dviratį... Visos tos adaptuotos pavardės tėra per rusų kalbos virškinamą traktą praėjęs virškalas prie kurio buvo pridėtos galūnė -as. Ir šį virškalą lietuvybės gynėjai laiko labai vertingu daiktu, vis ne kertiniu lietuvybės ir lietuvio identiteto akmeniu... 


Tamsta visiškai teisus. Anglas, vokietis ar pranzūzas net nesupras kas čia per problema, o pas mus iš to padaryta tarptautinė problema. Jokia kultūringa Europos tauta pavardžių rašybos nekraipo, o taria kiekvienas kaip išmano ir nedaro jokių problemų. Paklauskit kokio brito, kaip teisingai angliškai užrašyti kokį nors lietuvišką vardą, jis jūsų nesupras. Tai aiškus sovietinių laikų palikimas
Kraipo - iš lietuvių moterų daro vištgaidžius (Gudelienės šeimoje nebėra - yra du Gudeliai, grynas pederastizmas, atsiprašant). Plius: š, ž nerašo ir t.t., ir pan. Be to. Niekas nesiūlo iškraipyti kitataučių pavardžių, O SIŪLAU JAS RAŠYTI visas originaliai dokumentuose, mokslinėje literatūroje, bet viešojoje erdvėje (pvz., laikraščiuose) būtina jas rašyti lietuviškai (jei taip nori, tai galima originaliai užrašyti skliaustuose). Betgi problema yra Lietuvos "lenkų" pavardės. Kokie jie lenkai matome iš tokių pavardžių" Gaidel, Paukštelo ir pan. Leidus jų pavardes sulenkinti, galutinis sulenkinimo procesas būtų įgyvendintas - t.y. tai, ko ginklu nepasiekė AK, tai pasiektų dabar be ginklo. Tai būtų tiesiog lietuvių, o, kas gali garantuoti, ir piliečių, iš Lietuvos atėmimas, nes dabar dalija lenkų kortas, paskui gali pareikalauti ir tų lenkų "žemių" (prisiminkime Pietų Osetijos graudų pavyzdį). Taip, kad, prieš leidžiant sulenkinti Lietuvos piliečių pavardes, dera pravesti tinkamą tyrimą, kuris neleistų nei vieno lietuvio sulenkinti, o rastus aplenkintus atlietuvinti. Dėl "sovietinio" palikimo. Lietuvinimas padėjo išvengti surusinimo, o padės dabar išvengti sulenkinimo ,suanglinimo ar tiesiog sukosmopolitinimo.

Edited by tikras lietuvis 2009-09-04 19:43
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software