Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Генеалогия - история происхождения от некоего предка, который сам отнюдь не стремился выяснить свою родословную." Амброз Бирс
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
tikras lietuvis
Posted 2009-09-05 14:15 (#67352 - in reply to #67350)
Subject: RE: tušti pliurpalai50050050050050050050020020010101010
Arūnas Armonas - 2009-09-05 10:55 AM

aurimass - 2009-09-04 9:52 PM

Arūnas Armonas - 2009-09-04 7:18 PM

incognito - 2009-09-04 9:44 AM

Nevertis - 2009-08-31 10:44 PM

"Šį klausimą dabar svarsto Lietuvos konstitucinis teismas ir laukiame sprendimo. Tačiau tikiu, kad priimtas sprendimas padės išspręsti šią problemą. Lietuvių gramatikoje yra viskas, ko reikia, norint rašyti lenkiškas pavardes naudojant lenkiškas raides. Nematau techninių problemų. Kai Konstitucinis Teismas priims sprendimą, liks tik politinės valios klausimas", - sakė D.Grybauskaitė. 


Tai ką, litvinai, bėgot nuo Krasowska'os, užšokot ant Grzybowska'os :sm16: 

Oi oi oi, kaip baisuuuuu.... Lietuvių kalba pavoooojuje! Leeeenkai puola!
Normaliame pasaulyje vartojančiame lotynišką raštą pavardės rašomos taip kaip pats žmogus rašosi. Lietuvoje (Latvija tokie pat bėdžiai) vis bandoma išrasti dviratį... Visos tos adaptuotos pavardės tėra per rusų kalbos virškinamą traktą praėjęs virškalas prie kurio buvo pridėtos galūnė -as. Ir šį virškalą lietuvybės gynėjai laiko labai vertingu daiktu, vis ne kertiniu lietuvybės ir lietuvio identiteto akmeniu... 


Tamsta visiškai teisus. Anglas, vokietis ar pranzūzas net nesupras kas čia per problema, o pas mus iš to padaryta tarptautinė problema. Jokia kultūringa Europos tauta pavardžių rašybos nekraipo, o taria kiekvienas kaip išmano ir nedaro jokių problemų. Paklauskit kokio brito, kaip teisingai angliškai užrašyti kokį nors lietuvišką vardą, jis jūsų nesupras. Tai aiškus sovietinių laikų palikimas. 


Nagi apšvieskit barbarą nekultūringą lietuvį - kaip kultūringas prancūzas teisingai užrašo pvz. tokį vardą, kaip Šarūnas ar pavardę Marčiulionis - lietuviškai-čekišką abėcėlę naudoja ? Nebūkim šventesni ar "vakarietiškesni" - transkribuoja kaip išmano ar konkrečios kalbos gramatikos ir fonetikos taisyklės leidžia. Vokietis su umliautais draugauja, bet Lotaringijoje ar Elzase be jų apsieina, bo Prancūzija ten. O aplamai - dzin - lai laikantys save kuo nors, užsirašo kaip nori, kai kelių policininkas sustabdys už tai, kad važiuoju kita puse - pasiųsiu jį tolyn nevalstybine kalba - aš gal anglas ar japonas ... 


Anglas ar prancūzas užrašys Sarunas ir Marciulionis ir nekels jokių problemų. Kodėl tada lietuviams yra problema neišradinėjant dviračio užrašyti nelietuvišką vardą? Tikrai nereikėtų užsieniečių pavardėse priverstinai naudoti nelietuviškų diakritinių ženklų, kurių nėr lietuviškoje abėcėlėje.

Koks kvailys sugalvojo, kad originalios lotyniškos x, q ir w, kurios buvo jau Mažvydo katekizme, yra nelietuviškos raidės, o iš slavų skolintos visokios š, ž ir ą yra labai tautiškos? O pati tautiškiausia yra raidė ch, nes jos nerasi jokioj kitoj abėcėlėj, tik lietuvių. Tai tiesiog gramatinis idiotizmas.

Visa šita "lietuviška" transkripcija įsigalėjo sovietiniais laikais, kai kontaktai su vakarais ėjo per rusų kalbą. Žurnalistai ir kita publika teturėjo rusiškus šaltinius, tai normaliau užrašyt pavardžių nelabai turėjo galimybių. Puikiai atsimenu du SSSR rinktinės krepšininkus su idiotiškom pavardėm Linkevichus ir Yowaisha. Man jos labai nepatiko. O jums remiantis jūsu logika turėtų būti normalios? Ar jums patiktų kurr nors dokumentuose pamatyti iškraipytą savo pavardę?

 
Prancūzai, anglai netaria taip, kaip rašo, todėl pas juos visada buvo marmalynė: vienaip rašė, kitaip skaitė. O dėl dokumentų aš kaip tik sakau - tebūna originaliai. Tame tarpe ir kiniečių. Betgi kalbama ne apie tai - o apie viešąją erdvę ir Lietuvos "lenkų" galutinį sulenkinimą. Kodėl tai apeinate?
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software