Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Политика на семьдесят, а, может, и восемьдесят процентов - это дискуссия на тему истории." Юлиуш Мерошевский
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Maumas
Posted 2009-09-07 14:08 (#67425 - in reply to #67354)
Subject: RE: tušti pliurpalai


Veteran

Posts: 126
10010105
tikras lietuvis - 2009-09-05 12:41 PM

aurimass - 2009-09-05 12:13 PMAnglas ar prancūzas užrašys Sarunas ir Marciulionis ir nekels jokių problemų. Kodėl tada lietuviams yra problema neišradinėjant dviračio užrašyti nelietuvišką vardą? Tikrai nereikėtų užsieniečių pavardėse priverstinai naudoti nelietuviškų diakritinių ženklų, kurių nėr lietuviškoje abėcėlėje.


 


Na dažniau teko matyti Marchulionis ar net Marteulionis, kaip ir Nenenene vietoj Nenėnienės - bet neplakim skirtingų dalykų į vieną katilą - užsieniečių vardų/pavardžių rašymą ir Lietuvos piliečių - kodėl lenkai turi būti išskirtiniai ? o lietuviai Lenkijoje ? o vokiečių tautinė mažuma Prancūzijoje ? o gal Lietuvos armėnų ar gruzinų pavardes rašysim jų abėcėlėmis ? o kuo prastesni rusai - kirilicą "с полбеды" skaitom ? kodėl turim suteikti pretekstą šaukti apie diskriminaciją lotyniškos abėcėlės pagrindu ? jei leidžiam lenkams - tai leidžiam visiems... o dėl diakritinių/fonetinių ženklų - tai suvienodinkim abėcėles - kokio velnio anglai rašo cool, kur gi lotyniškas 'u', o prancūzai tai aplamai tegu slepiasi su savo rašyba ir tarimu... 
Pritariu - Lietuvos piliečių pavardžių rašyba Lietuvoje yra ne kitų šalių reikalas. 


"Tikras" lietuvis pritarė, visi sukluskime ir atsikvėpkime, nes įtampa laukiant ar jis pritars ar nepritars buvo sekinanti. Labai reikalingas pritarimas šis buvo. Jeigu ne jis liautūsi Žemė suktis, dangus apsiniauktų ir niekada nepatekėtų Saulė.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software