Extreme Veteran
Posts: 412
  
| Linas Kondratas - 2009-09-08 4:45 PM
Visų pirma jeigu žmogus nori, kad jo pavardė būtų rašoma Pauksztełło, o ne Paukštelis ar Paukštelo, niekuo tas valstybei pakenkti negali. Ten kur esama etninių mažumų - gali būti ir gatvių ar miestų pavadinimai ir iškabos mažumos kalba, net ir ultranacionalistinėje Prancūzijoje esama kai kur dvikalbių užrašų bretoniškai, baskiškai, korsikietiškai, elzasietiškai, oksitaniškai. Bet jeigu panašių pasirodytų Lietuvoje - tikriausiai kiltų isterika.
Žydų mokykla, kiek žinau, yra vienintelė Lietuvoje, o viso žydų Lietuvoje - 5000, ko jau čia tamsta jų bijai. Gal jau greičiau jie tamstos bijo
O žodžio "žydas" vartojimas "blogo žmogaus" prasme jau peržengia bet kokias padorumo ribas :sm45:
Gali būti užrašų tomis kalbomis, bet juk ne tokią istorinę patirtį tos valstybės turėjo. Nereikia visų dėti į vieną klišę.
Europoje apstu pavyzdžių kaip būna vienaip ir kaip būna kitaip. Sakykime, mano draugų, slovėnų, pavardės Italijoje užrašytos itališku, o ne slovėnišku raidynu, bet, aišku, niekas dėl to problemos nekelia. Pritariu skyrimui tautinių mažumų ir svetimšalių pavardžių rašymui. Tam tikra prasme ir taip esame lankstūs- juk ištekėjusios moterys gali turėti nelietuvišką galūnę, pvz. - ova (taip pat ir slavų šeimoje gimusios merginos), o pabandyk kur nors vakarų Europoje susituokus aiškinti, kad moteriai turi būti pridėta -ienė ar -ė, o juolab gimusiai mergaitei neduoti tėvo pavardės, o tradicinę formą- aitę, ytę. Teks nueiti kryžiaus kelius,- netgi diplomatams dėl to būna problemų.
Kiek žinau, prie Brazausko jau buvo nuspręsta įgyvendinti šį lenkų projektą, bet paskui kilo kažkoks konfliktas (nepamenu koks), Brazius trinktelėjo kumščiu per stalą ir viskas baigėsi.
|