Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Желание нравиться своему веку часто бывает поводом к тому, чтобы не нравиться потомству." Пьер Мариво
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
dzukas
Posted 2009-09-08 17:25 (#67589 - in reply to #67584)
Subject: RE: tušti pliurpalai


Extreme Veteran

Posts: 412
20020010
Linas Kondratas - 2009-09-08 4:45 PM


Visų pirma jeigu žmogus nori, kad jo pavardė būtų rašoma Pauksztełło, o ne Paukštelis ar Paukštelo, niekuo tas valstybei pakenkti negali. Ten kur esama etninių mažumų - gali būti ir gatvių ar miestų pavadinimai ir iškabos mažumos kalba, net ir ultranacionalistinėje Prancūzijoje esama kai kur dvikalbių užrašų bretoniškai, baskiškai, korsikietiškai, elzasietiškai, oksitaniškai. Bet jeigu panašių pasirodytų Lietuvoje - tikriausiai kiltų isterika.

Žydų mokykla, kiek žinau, yra vienintelė Lietuvoje, o viso žydų Lietuvoje - 5000, ko jau čia tamsta jų bijai. Gal jau greičiau jie tamstos bijo

O žodžio "žydas" vartojimas "blogo žmogaus" prasme jau peržengia bet kokias padorumo ribas :sm45: Gali būti užrašų tomis kalbomis, bet juk ne tokią istorinę patirtį tos valstybės turėjo. Nereikia visų dėti į vieną klišę.
Europoje apstu pavyzdžių kaip būna vienaip ir kaip būna kitaip. Sakykime, mano draugų, slovėnų, pavardės Italijoje užrašytos itališku, o ne slovėnišku raidynu, bet, aišku, niekas dėl to problemos nekelia. Pritariu skyrimui tautinių mažumų ir svetimšalių pavardžių rašymui. Tam tikra prasme ir taip esame lankstūs- juk ištekėjusios moterys gali turėti nelietuvišką galūnę, pvz. - ova (taip pat ir slavų šeimoje gimusios merginos), o pabandyk kur nors vakarų Europoje susituokus aiškinti, kad moteriai turi būti pridėta -ienė ar -ė, o juolab gimusiai mergaitei neduoti tėvo pavardės, o tradicinę formą- aitę, ytę. Teks nueiti kryžiaus kelius,- netgi diplomatams dėl to būna problemų.
Kiek žinau, prie Brazausko jau buvo nuspręsta įgyvendinti šį lenkų projektą, bet paskui kilo kažkoks konfliktas (nepamenu koks), Brazius trinktelėjo kumščiu per stalą ir viskas baigėsi.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software