Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "How much easier it is to be critical than to be correct." Benjamin Disraeli (1804 - 1881), speech, January 24, 1860
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
dzukas
Posted 2009-09-08 22:10 (#67615 - in reply to #67609)
Subject: RE: tušti pliurpalai


Extreme Veteran

Posts: 412
20020010
Linas Kondratas - 2009-09-08 8:13 PM

Sarunas - 2009-09-08 4:59 PM

> Prancūzijos ir Vokietijos santykiai dėl Elzaso buvo praeityje labai blogi ir komplikuoti - kur kas komplikuotesni negu Lietuvos ir Lenkijos dėl Vilniaus.

Vargu ar galėjo būti labiau komplikuoti - Strasburgas, tai visgi ne "amžinoji sostinė" Vilnius. Na ir pagrindinei vokiečių masei, kuriantis moderniai vokiečių tautai nereikėjo "atsiskyrinėti" nuo prancūzų ar, savo ruožtu, prancūzams nuo vokiečių. 


Bet kaip sau bebūtų, tiek rietenos dėl "amžinosios sostinės", tiek ir visokie "atsiskyrinėjimai" jau yra visiškai praeities dalykas.

O dėl Elzaso konflikto "mažesnės svarbos" nesakyčiau - 1871-1914m. pranzūzams revanšizmas dėl Elzaso buvo pagrindinis juos telkiantis šūkis, lygiai kaip "mes be Vilniaus nenurimsim". ginčytis dėl Elzaso ar Vilniaus svarbos labai reliatyvus reikalus. To paties Elzaso praradimas iš esmės nekėlė grėsmės pačios Prancūzijos egzistavimui ir atvirkščiai Vokietijos. Nevertėtų lyginti Vakarų Europos ir Rytų Europos tarpvalstybinių santykių. Nepamirškime, jog dauguma modernių nacionalinių valstybių Europoje yra labai jaunos. Jų egzistavimui nuolat kilo grėsmė, jis buvo užgniaužtas. Natūralu, kad rytų Europos valstybės yra labiau įsikibusios į nacionalizmą nei kosmopolitiškesni vakarai. Istorinė patirtis įtakoja dabartį, taip pat kaip ir esamuoju metu egzistuojantys santykiai tarp subjektų. Tokios iniciatyvos kaip lenko kortos dalybos tik drumsčia vandenį ir siaurina normalios integracijos galimybes. Lenkų tautinė mažuma Lietuvoje taip pat savo veiksmais neprisideda prie bendro požiūrio į problemas paieškos (jau matau kaip vermachto uniformomis apsirengę kariai žygiuoja Elzaso miestelių gatvėmis :), analogija su "Lenkijos kariuomenės" paradais Vilnijoje)- vienos politinės jėgos dominavimas, ribotas informacinis laukas, priešpriešą skatinančių įvykių akcentavimas ir pan.
Nemanau, jog esame tam (pavardžių rašybai) subrendę. Tai sukels daugiau problemų ir padidins priešpriešą.

Taip pat kyla klausimas ir dėl techninių aspektų. Ar kiekvienoje įstaigoje reikės teiks turėti po lenkišką klaviatūrą? Tūlas lietuvis net ir neištars kai kurių pavardžių

Pats esu iš pietryčių Lietuvos, "lenkiškos" kilmės lietuvis, kurio pusė giminės liko lenkiškoje pusėje, kita pusė nulietuvėjo (turiu omenyje save). Mano lenkiška pavardė reiškianti lietuvišką vietovardį buvo iškraipyta, kadangi tūlam lietuvių valdžios įstaigose komunistui ta pavardė ne ką tereiškė. Painios istorijos...susijusios su skaudžiomis patirtimis.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software