Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "A silent pig digs the deepest root." Lithuanian Proverb
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
tikras lietuvis
Posted 2009-09-08 23:37 (#67628 - in reply to #67594)
Subject: RE: tušti pliurpalai50050050050050050050020020010101010
Linas Kondratas - 2009-09-08 3:11 PM

dzukas - 2009-09-08 2:25 PM

Linas Kondratas - 2009-09-08 4:45 PM


Visų pirma jeigu žmogus nori, kad jo pavardė būtų rašoma Pauksztełło, o ne Paukštelis ar Paukštelo, niekuo tas valstybei pakenkti negali. Ten kur esama etninių mažumų - gali būti ir gatvių ar miestų pavadinimai ir iškabos mažumos kalba, net ir ultranacionalistinėje Prancūzijoje esama kai kur dvikalbių užrašų bretoniškai, baskiškai, korsikietiškai, elzasietiškai, oksitaniškai. Bet jeigu panašių pasirodytų Lietuvoje - tikriausiai kiltų isterika.

Žydų mokykla, kiek žinau, yra vienintelė Lietuvoje, o viso žydų Lietuvoje - 5000, ko jau čia tamsta jų bijai. Gal jau greičiau jie tamstos bijo

O žodžio "žydas" vartojimas "blogo žmogaus" prasme jau peržengia bet kokias padorumo ribas :sm45: Gali būti užrašų tomis kalbomis, bet juk ne tokią istorinę patirtį tos valstybės turėjo. 


Elzase taip pat esama užrašų mažumos kalba, nors kaip žinia, Prancūzijos ir Vokietijos santykiai dėl Elzaso buvo praeityje labai blogi ir komplikuoti - kur kas komplikuotesni negu Lietuvos ir Lenkijos dėl Vilniaus. Taip kad teisinti tautinių mažumų teisių,kurias turi nemaža dalis Europos mažumų, nepripažinimą Lietuvoje kažkokiom neaiškiom lietuvių baimėmis, fobijomis ir kompleksais mažų mažiausiai nesąžininga. Kodėl dėl lietuvių fobijų ir nepilnavertiškumo kompleksų turi kentėti kitos etninės grupės?i


Nereikia visų dėti į vieną klišę.
Europoje apstu pavyzdžių kaip būna vienaip ir kaip būna kitaip. Sakykime, mano draugų, slovėnų, pavardės Italijoje užrašytos itališku, o ne slovėnišku raidynu, bet, aišku, niekas dėl to problemos nekelia. 


Apskritai itališkas slovėniškų pavardžių rašymas yra fašistinio dučės režimo palikimas, bet jeigu jau patys slovėnai nekelia dėl to problemų, tai nieko tokio. Gali būti, kad tie slovėnai geriau jaučiasi, turėdami itališką pavardę - kur nors Italijoje kitur nuvažiavę ar apsigyvenę neišsiskiria iš kitų italų ir visai nenori pabrėžti savo tapatybės ar išskirtinumo. Gal jie iš viso linkę suitalėti.Tai jų reikalas. O su neįprasta pavarde atrodytų kaip kokie imigrantai. O mūsų lenkams svarbi jų tapatybė, be to ir taip jau jie išsiskiria, juk vis vien ne Paukštelis jie, o Paukštelo, ne Kiškelis, o Kiškel, tai jeigu taps Pauksztełło ar Kiszkiel - anokia čia problema.


Pritariu skyrimui tautinių mažumų ir svetimšalių pavardžių rašymui. Tam tikra prasme ir taip esame lankstūs- juk ištekėjusios moterys gali turėti nelietuvišką galūnę, pvz. - ova (taip pat ir slavų šeimoje gimusios merginos), o pabandyk kur nors vakarų Europoje susituokus aiškinti, kad moteriai turi būti pridėta -ienė ar -ė, o juolab gimusiai mergaitei neduoti tėvo pavardės, o tradicinę formą- aitę, ytę. Teks nueiti kryžiaus kelius,- netgi diplomatams dėl to būna problemų.  


Lietuviai užsienyje visur yra tik imigrantų bendruomenės, niekur(išskyrus Punską) pastoviai neįsigyvenusios, tai nemanau, kad dėl imigrantų vakarų valdininkai imtųsi visokių komplikacijų. Kažkaip nesitiki, kad ten iš viso moteriai įmanoma tapti -iene ar megaitei -aite. O dėl diplomatų nesupratau - negi diplomatų šeimose gimus vaikui irgi kyla kliūčių? Bet jui diplomatai tenykštėse įstaigose gimimų juk neregistruoja?

Bet geriausias būtų atvejis, jeigu pavyzdžiui megautinės pavardės nepakeitusi, vieniša lietuvė moteris Vakarų šalyje pagimdytų berniuką. Tada tam berniukui būtų neišvengiamai priskirta motinos pavardė su -aite. Arba -iene - jei motina našlė ar išsiskyrusi. Nors toks vaikas, išauklėtas lietuvės motinos gal ir jaustųsi lietuvis, atvažiuoti į Lietuvą ar savo šalyje bendrauti su lietuviais negalėtų, nes jį mirtinai užjuoktų. 
Kosmopolitų propaganda. Jei norėtų turėti lietuviškas pavardes užsienyje, tai ir turėtų. Betgi nebe lietuviai jie, todėl ir nenori.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software