Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Працуй пільне, будзе дома Вільня." Беларуская прыказка
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
aurimass
Posted 2009-09-09 11:44 (#67678 - in reply to #67620)
Subject: RE: tušti pliurpalai


Expert

Posts: 1280
50050020050101010
Sakmius - 2009-09-08 11:00 PM

Niekas normaliame pasaulyje nesivargina egzotinių vardų rašyti egzotiniais rašmenimis, kažką jūs čia sukat. Toje pačioje Lenkijoje lietuvių nei vardams nei lietuvybės puoselėjimui neskiriama tiek dėmesio kiek Lietuvoje. Apskritai Lietuvoje lenkiškuose kraštuose diskriminuojami ir muilinami lenkų valdininkų. O gatvių vardų rašyti lenkiškai išvis nėra reikalo, nes rašmenys nesiskiria. O dejonės, jog įstaigose draudžiama kalbėti lenkiškai išvis juokingos. Yra valstybinė kalba ir viskas. Nepatinka - važiuoti Lenkijon, kur visai kita valstybinė kalba. Beje, lenkai uždarinėja Lietuvoje lietuviškus darželius ir mokyklas. 


Būtent, Didžiojoje Britanijoje nieks nesivargina oficialiuose dokumentuose aiškintis kalbinių skirtumų, visos pavardės transkribuotos į anglų - iš anglų ir derėtų pasimokyti - juk tai buvus milžiniška imperija - ir nieks problemos nedaro, kai net buvusi kolonija Indija tik neseniai pabudo, kad jos miestai iki šiol vadinami "angliškai" - prasidėjo "deanglizacijos" procesas - ar DB nors kiek 'kriuktelėjo' ? Nors pačioje DB keltiškos pavardės rašomos angliškai ir dar su viduramžiška tradicija, velsiečiai ar škotai, kol gyvena vienoje valstybėje su anglais, turi angliškas pavardes. Dabar gi lenkai Lietuvoje reikalauja sau išskirtinių teisių - arba visiems vienodos, arba jokių išskirtinumų. o dėl polonizacijos - šiek tiek kai kuriuos kolegas suprantu, Vilnijos krašte tikrai nėra gera lietuviškumo padėtis, ypač švietime. Aplamai, švietimą reikėtų vėl centralizuoti, nepaliekant savivaldybių interpretacijoms - per maža mes valstybė - tada nereiks verkti dėl uždaromų Švenčionių rajone lietuviškų darželių ar mokyklų, prisidengus restruktūrizacijomis - o kad lenkai, taupydami savo dominuojamose savivaldybėse, visų pirma kirs per lietuviškas įstaigas - normalu, aš jų vietoje lygiai taip pat pasielgčiai - sava skūra arčiau ...
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software