Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kitos tautos, mūruose, uolose užsirakinusios, vos ne vos išgelbėjo savo liuosybę, lietuviai ir žemaičiai, gyvendami giriose ir laukuose, mokėjo ja ilgą laiką džiaugtis ir nuo visų baisiausių savo neprietelių saugoti viena savo narsybe ir kantrybe." Simonas Daukantas, "Istorija žemaitiška" (1837)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Linas Kondratas
Posted 2009-09-09 12:20 (#67687 - in reply to #67678)
Subject: RE: tušti pliurpalai


Elite Veteran

Posts: 954
50020020050
aurimass - 2009-09-09 8:44 AM

Sakmius - 2009-09-08 11:00 PM

Niekas normaliame pasaulyje nesivargina egzotinių vardų rašyti egzotiniais rašmenimis, kažką jūs čia sukat. Toje pačioje Lenkijoje lietuvių nei vardams nei lietuvybės puoselėjimui neskiriama tiek dėmesio kiek Lietuvoje. Apskritai Lietuvoje lenkiškuose kraštuose diskriminuojami ir muilinami lenkų valdininkų. O gatvių vardų rašyti lenkiškai išvis nėra reikalo, nes rašmenys nesiskiria. O dejonės, jog įstaigose draudžiama kalbėti lenkiškai išvis juokingos. Yra valstybinė kalba ir viskas. Nepatinka - važiuoti Lenkijon, kur visai kita valstybinė kalba. Beje, lenkai uždarinėja Lietuvoje lietuviškus darželius ir mokyklas. 


Nors pačioje DB keltiškos pavardės rašomos angliškai ir dar su viduramžiška tradicija, velsiečiai ar škotai, kol gyvena vienoje valstybėje su anglais, turi angliškas pavardes. Dabar gi lenkai Lietuvoje reikalauja sau išskirtinių teisių - arba visiems vienodos, arba jokių išskirtinumų. o dėl polonizacijos - šiek tiek kai kuriuos kolegas suprantu, Vilnijos krašte tikrai nėra gera lietuviškumo padėtis, ypač švietime. 


JK taip iš tikro buvo anksčiau, bet pastaruoju požiūris į velsiečius, škotus ir airius ten yra labai pasikeitęs. Šiaurės Airijoje galimybė "suairinti" pavardę jau atrodo yra, ar galima Škotijoje pavardę suškotinti(sugaelinti) - nežinau, bet jei ir dar nėra tai, ko gero greitai bus. Dėl velsiečių tiesą sakant nežinau, ar jų visos pavardės anksčiau rašomos suanglinta forma, nes esama kai kurių ir pačioje Anglijoje paplitusių velsietiškų pavardžių, pvz. Lloyd, rašomu velsietiška rašyba. Iš kitos pusės, nemažai velsiečių turi lyg ir visai angliškas(nevelsietiškas) pavardes. Ar ten yra koks judėjimas dėl pavardžių "susivelsinimo" - neteko girdėti

Aplamai, švietimą reikėtų vėl centralizuoti, nepaliekant savivaldybių interpretacijoms - per maža mes valstybė - tada nereiks verkti dėl uždaromų Švenčionių rajone lietuviškų darželių ar mokyklų, prisidengus restruktūrizacijomis - o kad lenkai, taupydami savo dominuojamose savivaldybėse, visų pirma kirs per lietuviškas įstaigas - normalu, aš jų vietoje lygiai taip pat pasielgčiai - sava skūra arčiau ... 


Dėl švietimo reiktų paprasčiausiai priimti įstatymą, kad tautiškai mišriuose rajonuose, vietų mokyklose ir darželiuose tautinė proporcija turi atitikti gyventojų grupių procentinę sudėtį, nustatytą paskutinio surašymo metu, ir to įstatymo griežtai laikyti. T.y. jeigu rajone yra 80 proc. lenkų ir 20 proc. lietuvių, o mokyklose viso vietų yra 1000, tai mokyklose turėtų būti 800 vietų lenkų moksleiviams ir 200 lietuvių moksleiviams. Jeigu mažinama, turėtų būti mažinama proporcingai.

Edited by Linas Kondratas 2009-09-09 12:46
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software