Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Если хочешь видеть, что было тысячу лет назад, вникай в современность; если хочешь познать огромное множество вещей, начинай их изучение с одной или двух." Сюнь-цзы
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Linas Kondratas
Posted 2009-09-10 14:27 (#67812 - in reply to #67807)
Subject: RE: tušti pliurpalai


Elite Veteran

Posts: 954
50020020050
dzukas - 2009-09-10 11:04 AM

Linas Kondratas - 2009-09-10 10:58 AM

Dėl to ar būtų kokios tai žemės mūsų. Juk Stalinas, berods, A.Sniečkui siūlė prie Lietuvos prijungti Kaliningrado sritį? Gal tai buvo Lietuvos šansas?  


Jeigu iš tikro toks Stalino pasiūlymas Sniečkui buvo prisijungti Kaliningrado sritį, tai gerai, kad jis turėjo proto atsisakyti. Lietuviai nebūtų tos srities pajėgę apgyvendinti, būtų ten vis vien privažiavę pilna rusų ir būtų buvęs rusų procentas dabar Lietuvoje kaip Latvijoje ar Estijoje.
 


Šnekama, jog buvo, bet niekas nėra pateikęs konkrečių įrodymų. Aišku, Stalino užsakymu buvo paruošti argumentai, kad tai lietuviška žemė, nes jų galėjo prireikti sąjungininkams kvestionuojant Karaliaučiaus srities perdavimą Sovietų Sąjungai.

Manau, jog potenciali nauda tikrai atsvertų neigiamus aspektus ir netgi keleriopai. Šiuo metu srityje yra apie 800 000 rusų, taigi netgi ir tokie skaiciai. Lietuvių netgi ir tokiu atveju būtų 2/3 valstybėje. Tačiau nauda būtų buvusi ir politinė: vien Rusijos anklavo nebuvimas pašonėje jau reikštų daug, apskritai neturėtume sienos su Rusija, įskaitant ir karinę grėsmę; būtume didesnė valstybė, su šiek tiek, bet didesne politine galia Europos Sąjungoje/ ekonominė: didesnė rinka, keletas papildomų uostų/ istorinė- kultūrinė: būtų tinkamai pasirūpinta lietuviškos, baltiškos kultūros paveldu.

Na, bet čia nieko nebepakeisi. Šansais reikia naudotis, nes tokie dažniausiai nebepasikartoja :


Labai tikėtina, kad 1988-1990 rusai toje srityje būtų suorganizavę "padniestrę" ir kad dabar turėtume tokių pat problemų, kaip ir Moldovoje, su kuriomis mūsų niekas į Europos Sąjungą nebūtų priėmęs.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software