Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "The real hero is always a hero by mistake; he dreams of being an honest coward like everybody else." Umberto Eco (1932 - ), Travels in Hyperreality
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Linas Kondratas
Posted 2009-09-10 17:55 (#67843 - in reply to #67838)
Subject: RE: Lenkomanams ne!


Elite Veteran

Posts: 954
50020020050
dzukas - 2009-09-10 2:32 PM

Linas Kondratas - 2009-09-10 2:11 PMLenkiškumas, suprantant jį kaip etniškumą, iš viso negali būti kaip nors "įrodomas", nes tai yra žmogaus savimonė. Jeigu jis jaučiasi lenku, tai tas yra jo širdyje ir to negalima nei įrodyti, nei pamatuoti.

O lenkiškumo suprantamo, kaip buvusi Lenkijos pilietybė, savaime aišku dauguma Lietuvos lenkų negali įrodyti, nes nedaug kas išlaikė dokumentus iš prieš II pasaulinio karo.

Girdėjau aš apie tą įstatymą dėl pavardės keitimo, bet kad ten iš lenkų būtent ir reikalaujama tokių ar panašių dokumentų, įrodančių dokumentiškai, kad kažkada tokia pavardės forma buvo naudota. Faktiškai labai nedaug kas sugeba tuo pasinaudoti 


Ne tik savimonė, dar yra svarbus elementas kaip tave priima ir vertina kiti (nacionalizmo teorijų pagrindas).

Dingę dokumentai kelia šypseną. Mano seneliai rado viską archyvuose ką reikėjo iš lenkiškojo periodo ir iš karo laikų. Dingusių dokumentų mitas. 


Priėmimas ir vertinimas iš kitų pusės irgi gan slidus dalykas - jį irgi sunku įrodyti ir pagrįsti, nes tai irgi yra vidinė nuostata.

Mano nuomone, kad žmogus be abejonės būtų tam tikros etninės grupės nariu, reikia kad jis turėtų tos grupės savimonę ir kad kiti grupės nariai jį priimtų už tokį. Gali būti konfliktiškų situacijų, kad žmogus laiko save tam tikros grupės nariu, o tie jo nenori pripažinti. Pvz. mišrioje nejapono ir japonės šeimoje išaugintas vaikas, paveldėjęs daugiau tėvo išvaizdą, bet motinos išauklėtas japonu, gali būti kitų japonų už japoną nepripažįstamas dėl savo "netikusios" išvaizdos. Bet Lietuvos lenkų atvejis čia nekelia jokių abejonių, nes jie ir turi lenkų savimonę ir yra kitų lenkų pripažįstami tokiais.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software