Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "The palest ink is better than the best memory." Chinese Proverb
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Linas Kondratas
Posted 2009-09-10 18:18 (#67848 - in reply to #67835)
Subject: RE: tušti pliurpalai


Elite Veteran

Posts: 954
50020020050
dzukas - 2009-09-10 2:12 PM

Linas Kondratas - 2009-09-10 4:54 PM

Antanas - 2009-09-10 1:40 PM

Esmė ta, jog dalis lenkų nori leisti vaikus į lietuvikas mokyklas, o vietinė lenkiška valdžia jiems visokeriopai trukdo. 


Esmė yra tokia - lietuviai pristatė daug lietuviškų mokyklų ten kur yra maža ar visai nėra lietuvių, o paskui ėmė aktyviai agituoti, kad lenkų tėvai leistų vaikus į lietuviškas mokyklas. Kažkiek tokių atsirado, ypač tų, kurie leisdavo anksčiau vaikus ne į lenkiškas, o į rusiškas mokyklas, Suprantama AWPL ir kitos lenkų organizacijos tokiai lietuvių agitacijai priešinosi. Gal kai kur leidžiantieji į lietuviškas mokyklas buvo ir išdavikais ar panašiai apšaukti, pasitaikė matyt ir tokių asmenų visuomeninio boikoto atvejų.

Panašiai būta ir posukiliminiais laikais(1864-1905), kada caro valdžia pristatė galybę cerkvių tose vitovėse, kur nebuvo stačiatiki,ų ir ėmė aktyviai agituoti lietuvius pereiti į stačiatikybę, o katalikų bažnyčia ir visa vietinė visuomenė aktyviai tam priešinosi. 


Jūs faktais kalbėkit, o ne bobučių prisiklausę. Kur ir kiek kokių mokyklų atidaryta? Sunku įsivaizduoti, kad lietuviai darytų spaudimą lankyti lietuviškas mokyklas, kai visos savivaldybės viena LLRA Leisti vaikus į lietuviškas mokyklas nori dalis tėvų, trokštančių, jog jų vaikai lengviau integruotųsi į visuomenę ir tai yra jų pasirinkimas.

Analogija su stačiatikybės įvedimu nelabai tinka, nes perėjusieji į stačiatikybę gaudavo įvairių lengvatų, į juos valdžia palankiau žiūrėjo. 


Keistas požiūris - lyg tenykščiai gyventojai būtų vien savivaldybių žinioje kaip kokiam rezervate, o centrinė valdžia jiem valdžios neturėtų. Ogi daug lengvatų priklauso būtent nuo centrinės valdžios.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software