dzukas - 2009-09-10 2:12 PM
Linas Kondratas - 2009-09-10 4:54 PM
Antanas - 2009-09-10 1:40 PM
Esmė ta, jog dalis lenkų nori leisti vaikus į lietuvikas mokyklas, o vietinė lenkiška valdžia jiems visokeriopai trukdo.
Esmė yra tokia - lietuviai pristatė daug lietuviškų mokyklų ten kur yra maža ar visai nėra lietuvių, o paskui ėmė aktyviai agituoti, kad lenkų tėvai leistų vaikus į lietuviškas mokyklas. Kažkiek tokių atsirado, ypač tų, kurie leisdavo anksčiau vaikus ne į lenkiškas, o į rusiškas mokyklas, Suprantama AWPL ir kitos lenkų organizacijos tokiai lietuvių agitacijai priešinosi. Gal kai kur leidžiantieji į lietuviškas mokyklas buvo ir išdavikais ar panašiai apšaukti, pasitaikė matyt ir tokių asmenų visuomeninio boikoto atvejų.
Panašiai būta ir posukiliminiais laikais
(1864-1905
), kada caro valdžia pristatė galybę cerkvių tose vitovėse, kur nebuvo stačiatiki,ų ir ėmė aktyviai agituoti lietuvius pereiti į stačiatikybę, o katalikų bažnyčia ir visa vietinė visuomenė aktyviai tam priešinosi.
Jūs faktais kalbėkit, o ne bobučių prisiklausę. Kur ir kiek kokių mokyklų atidaryta? Sunku įsivaizduoti, kad lietuviai darytų spaudimą lankyti lietuviškas mokyklas, kai visos savivaldybės viena LLRA

Leisti vaikus į lietuviškas mokyklas nori dalis tėvų, trokštančių, jog jų vaikai lengviau integruotųsi į visuomenę ir tai yra jų pasirinkimas.
Analogija su stačiatikybės įvedimu nelabai tinka, nes perėjusieji į stačiatikybę gaudavo įvairių lengvatų, į juos valdžia palankiau žiūrėjo.