Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Все в руках Господа, и только История ускользнула из-под Его контроля." Збигнев Ежина
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
dzukas
Posted 2009-09-10 19:35 (#67863 - in reply to #67840)
Subject: RE: Lietuvninkų identitetas


Extreme Veteran

Posts: 412
20020010
Linas Kondratas - 2009-09-10 5:36 PM

dzukas - 2009-09-10 2:25 PM

Iki 1919 jokių "memellenderių" nebuvo, tie kas kalbėdavo lietuviškai, užsirašydavo kaip lietuvis/lietuvininkas(Litauer), tie kur vokiškai - kaip vokietis. Bet po 1919 pasirodė naujas žaidėjas - Lietuva, kuri savinosi lietuvių vardą ir kėsinosi atstovauti ir lietuvninkus, visiškai neklausdama jų noro. Tai sukėlė lietuvininkų identiteto krizę. Dalis lietuvininkų protestuodami užsirašė kaip "memellenderiai", tuo norėdami pabrėžti, kad jie su "grosslitaueriais" ar "žemaičiais" nieko bendro neturi. Jokios memellenderių tautybės iš tikro nebuvo. 


Dauguma jų buvo dvikalbiai ir lojalūs Prūsijai/Vokietijai. Jie nenorėjo identifikuotis su lietuviais ir Lietuva (politiniai, kultūriniai, religiniai skirtumai). O tai,
Aš neteigiau apie jokią tautybę, kalbame apie etninę grupę (analogija su Polesčukais). Jie save suvokė kaip kitokius ir nesiidentifikavo su lietuviais, tad negalima jų automatiškai priskirti lietuviams. 


Taip bet esmė būtent ta, kad iki 1919m. jie save vadino būtent lietuviais(ar lietuvininkais, bet tai vieno žodžio dvi formos - vokiškai visvien Litauer), bet to pavadinimo nepripažino "Rusų Lietuvos" gyventojams, vadino juos "žemaičiais". O "didlietuviams" ar "žemaičiams" jų priskirti be abejo negalima, nes su pastaraisiaia jie visai nesidentifikavo(įskaitant ir daugumą tų, kurie neužsirašė memellenderiais


Galbūt nebuvo tas identifikacijos reikalas pernelyg svarbus prieš tai. Kiek teko matyti tai pvz.: 1905 m. vokiečių Klaipėdos krašte buvo daugiau negu lietuvių, trijose apskrityse jų mažuma būta, tik Šilutės dauguma.
Gal turit šaltinį, nes apie memelanderių genezę neteko skaityti. Yra tokia teorija (aišku vokiška), kad memelanderiai turi ir vokiško kraujo- jie neva sulietuvėję vokiečių kolonistai.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software