Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Nothing fixes a thing so intensely in the memory as the wish to forget it." Michel de Montaigne (1533 - 1592)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Linas Kondratas
Posted 2009-09-10 20:11 (#67872 - in reply to #67867)
Subject: RE: Lenkomanams ne!


Elite Veteran

Posts: 954
50020020050
dzukas - 2009-09-10 4:49 PM

Linas Kondratas - 2009-09-10 5:55 PM


Mano nuomone, kad žmogus be abejonės būtų tam tikros etninės grupės nariu, reikia kad jis turėtų tos grupės savimonę ir kad kiti grupės nariai jį priimtų už tokį. Gali būti konfliktiškų situacijų, kad žmogus laiko save tam tikros grupės nariu, o tie jo nenori pripažinti. Pvz. mišrioje nejapono ir japonės šeimoje išaugintas vaikas, paveldėjęs daugiau tėvo išvaizdą, bet motinos išauklėtas japonu, gali būti kitų japonų už japoną nepripažįstamas dėl savo "netikusios" išvaizdos. Bet Lietuvos lenkų atvejis čia nekelia jokių abejonių, nes jie ir turi lenkų savimonę ir yra kitų lenkų pripažįstami tokiais. 


Oficialiai. Daugelis lenkų netgi nesugeba susišnekėti su Lietuvos lenkais, ypač kaimiškose vietovėse. Kilusieji, iš pakraščių, vertinami taip šiek tiek skeptiškai- ukrainiečiai, baltarusiai ir pan.:


Apie šitą esu truputį girdėjęs. Jeigu tarkim būtų taip, kad Lenkijos lenkai nepripažintų Lietuvos lenkų už lenkus, tada galėtume kalbėti apie atskirą "Lietuvos lenkų etnosą" su asimetriška savimone - patys jie laiko save Lenkijos lenkų dalimi, o Lenkijos lenkai jiem tokios garbės nesuteikia.

Bet manau, kad šiaip jau Lietuvos lenkai jeigu jie tik pakankamai moka literatūrinę lenkų kalbą, turėtų be problemų būti pripažinti Lenkijoje tiek oficialiai, tiek neoficialiai.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software