Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Hegel was right when he said that we learn from history that man can never learn anything from history." George Bernard Shaw (1856 - 1950)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
dzukas
Posted 2009-09-11 17:29 (#67952 - in reply to #67948)
Subject: RE: tikrai tušti pliurpalai


Extreme Veteran

Posts: 412
20020010
Linas Kondratas - 2009-09-11 5:03 PMĮdomi idėja - gal tada ir vyrui su žmona, kada susipyksta, pirma reikia išsiskirti, o paskui jau bandyti taikytis

Kažkur esu matęs tokią mintį - kad lietuvių nacionalistai bet kokia kaina siekė visiškos izoliacijos nuo Lenkijos ir lenkų kultūros, ir jeigu ne Vilniaus klausimas(t.y. jei Lietuva būtų gavusi Vilnių) būtų buvęs išgalvotas koks nors Seinų ar Augustavo klausimas, jei ne tas, tada kokio Gardino ar Naugarduko klausimas, taip kad Lietuva būtų vis vien nutraukusi diplomatinius santykius ir pilnai atsiribojusi nuo Lenkijos ir lenkų kultūros. Matyt, kad taip ir būtų buvę. Bet klausimas, ar tokia pozicija yra protinga ir racionali, ar tik atspindi kokias nors pasąmonines fobijas ir kompleksus? Panašu į tai, kad lietuvių nacionalistai ne itin tikėjo(bent jau pasąmonėje) savo kuriamos kultūros patrauklumu ir reikalingumu masėms, jeigu jau manė, kad liaudis, tik išvydusi kokį varšuvietišką blizgutį jau ir nubėgs ton pusėn, palikusi lietuvišką nacionalizmą prie suskilusios basanavičiškų svajonių geldos

O išvengusi vidinio konflikto(ir tai dar ne visai), Lietuva gavo nuolatinį išorinį konfliktą su Lenkija. Kažin ar tai buvo geresnis variantas. 


Dar įdomesnis Lietuvos- Lenkijos santykių lyginimas su vyro ir žmonos santykiais

Vis dar sunku apibrėžti lietuvių nacionalistus, gal ką pasakyti ką vadinate lietuvių nacionalistais? Aš tiesiog vadinčiau juos lietuviais, nes tuo metu, išskyrus kuopelę komunistų, alternatyvesnės nuomonės kaip ir nebuvo.

Lietuva stengėsi atsiriboti nuo Lenkijos ir lenkų kultūros, nes nematė galimybės įtvirtinti savo kultūros ir politinių siekių šalia konkuruojant lenkiškai kultūrai. Tikėti reikalingumu tai tikėjo, bet nematė tikėjo ir reikalingumu suteikti jai galimybę atsiskleisti.
Juk ne veltui visa istoriografija ėmė koncentruotis ties laikotarpiu iki 1569 m. , iškeliant kunigaikščių laikus. Po 1569 m.- Lietuvos galas, agonija prasidėjo po Vytauto mirties.

Situaciją aš palyginčiau su Belgijos variantu- flamandai pamažu prarado ir praranda savo dominuojamas teritorijas, įskaitant ir Briuselį, nes pracūzų kalba yra universalesnė, nepaisant to, jog valstybė yra dvikalbė. Praeitais metais jau kilo įvairios diskusijos kaip reikės dalintis Briuselį. Kiekviena bendruomenė traukia paklodę į save. Flamandai- teigia, jog Briuselis istorinis jų miestas ir apsuptas Flandrijos teritorijos. Tuo tarpu valonų teigimu- reikia leisti apsispręsti žmonėms, o kadangi Briuselis jau prancūzakalbis, tai klausimų nekyla. Trečias variantas buvo iškeltas kaip nepriklausomo miesto idėja.

Taigi bendra istorija ir patirtis dalybas daro tik skaudesnes.

Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software