Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Hegel was right when he said that we learn from history that man can never learn anything from history." George Bernard Shaw (1856 - 1950)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Linas Kondratas
Posted 2009-09-11 17:55 (#67957 - in reply to #67954)
Subject: RE: Revindikacinė koncepcija


Elite Veteran

Posts: 954
50020020050
dzukas - 2009-09-11 2:37 PM

Linas Kondratas - 2009-09-11 5:34 PM

Antanas - 2009-09-11 2:25 PM

Kas būtų, jeigu nebūtų lenkiško, lietuviško ir pan. nacionalizmo. 1914 m. jo oficialiai nebuvo, klestėjo 3 imperijos. Jos ir toliau būtų klestėjusios, būtų vyravęs imperinis Rusijos, Vokietijos ir Austrijos-Vengrijos patriotizmas. Lenkai ir lietuviai Rusijos sudėtyje rusėtų vystantis švietimui, lenkai, priklausantys Vokietijai vokietėtų. Austrijoje-Vengrijoje visi būtų itikimais Habsburgų valdiniais 


Ne tik nacionalizmas galėjo išardyti imperijas. Projektas atkurti federacinę Lietuvos-Lenkijos valstybę 1772m. sienomis, jei jį būtų palaikiusi dauguma gyventojų, taip pat būtų galėjęs tai padaryti, taip kad jokių nacionalizmo geradarysčių aš neįžiūriu. 


Deja, palaikė tik lenkai ir nevertėtų gąsdinti visų lietuvių nacionalistų baubais :), nes kaip esu minėjęs niekam ši idėja nebuvo prie širdies (nei lietuviams, nei baltarusiams, nei ukrainiečiams). 


Baltarusiams tai iš viso nežinau ar kas buvo prie širdies, ar nebuvo, nes neskaitant intelektualų ir svajotojų saujelę, jokio rimtesnio baltarusių sąjūdžio iš viso nebuvo. Kas dėl ukrainiečių, tai Petliūra 1920 kovėsi prieš bolševikus kartu su Pilsudskiu.

Apskritai paėmus, tai įvairių etninių grupių išsidėstymas buvusios ATR erdvėje buvo toks, kad teritorinio valstybingumo ar netgi teritorinės autonomijos principu atskirų etninių grupių interesų nebuvo galima patenkinti - perdaug viskas buvo persipynę. Išeitis galėjo būti dualistinė(Lenkija-LDK) ar trialistinė (Lenkija-LDK-Rusia) valstybė, kur kiekvienoje iš dalių etninėms grupėms būtų užtikrintas ne teritorinės, o personalinės autonomijos principas, kur etninės grupės būtų autonomiškai valdžiusios tas sritis, kurios susijusios su etnine kultūra(mokyklas, kultūros įstaigas), o vietinės administracijos kalba nustatoma pagal vietinių gyventojų kalbą, ten, kur nėra vyraujančios tautos - įvedant dvikalbystę ar net trikalbystę.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software