Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "We are not asking for a complete opening of NATO’s door, just a small enough opening so that Lithuania can get through it." Lithuanian Prime Minister Gediminas Vagnorius, speaking to journalists in July, 1998
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Linas Kondratas
Posted 2009-09-11 18:12 (#67958 - in reply to #67952)
Subject: RE: tikrai tušti pliurpalai


Elite Veteran

Posts: 954
50020020050
dzukas - 2009-09-11 2:29 PM

Linas Kondratas - 2009-09-11 5:03 PMĮdomi idėja - gal tada ir vyrui su žmona, kada susipyksta, pirma reikia išsiskirti, o paskui jau bandyti taikytis

Kažkur esu matęs tokią mintį - kad lietuvių nacionalistai bet kokia kaina siekė visiškos izoliacijos nuo Lenkijos ir lenkų kultūros, ir jeigu ne Vilniaus klausimas(t.y. jei Lietuva būtų gavusi Vilnių) būtų buvęs išgalvotas koks nors Seinų ar Augustavo klausimas, jei ne tas, tada kokio Gardino ar Naugarduko klausimas, taip kad Lietuva būtų vis vien nutraukusi diplomatinius santykius ir pilnai atsiribojusi nuo Lenkijos ir lenkų kultūros. Matyt, kad taip ir būtų buvę. Bet klausimas, ar tokia pozicija yra protinga ir racionali, ar tik atspindi kokias nors pasąmonines fobijas ir kompleksus? Panašu į tai, kad lietuvių nacionalistai ne itin tikėjo(bent jau pasąmonėje) savo kuriamos kultūros patrauklumu ir reikalingumu masėms, jeigu jau manė, kad liaudis, tik išvydusi kokį varšuvietišką blizgutį jau ir nubėgs ton pusėn, palikusi lietuvišką nacionalizmą prie suskilusios basanavičiškų svajonių geldos

O išvengusi vidinio konflikto(ir tai dar ne visai), Lietuva gavo nuolatinį išorinį konfliktą su Lenkija. Kažin ar tai buvo geresnis variantas. 


Dar įdomesnis Lietuvos- Lenkijos santykių lyginimas su vyro ir žmonos santykiais

Vis dar sunku apibrėžti lietuvių nacionalistus, gal ką pasakyti ką vadinate lietuvių nacionalistais? Aš tiesiog vadinčiau juos lietuviais, nes tuo metu, išskyrus kuopelę komunistų, alternatyvesnės nuomonės kaip ir nebuvo.

 


Idėja - Mickevičiaus :"Ir susijungė dvi didžios tautos - Lietuva ir Lenkija - kaip vyras ir žmona, kaip dvi sielos viename kūne. Ir nebuvo anksčiau tokio dviejų tautų susijungimo. Bet paskui bus. Nes Lietuvos ir Lenkijos susijungimas ir vedybos yra būsimo visų krikščioniškų tautų susijungimo provaizdis, vardan Tikėjimo ir Laisvės"

http://univ.gda.pl/~literat/ksiegi/001.htm
I nagrodził im BÓG, bo wielki naród, Litwa, połączył się z Polską, jako mąż z żoną, dwie dusze w jednym ciele. A nie było nigdy przedtem tego połączenia narodów. Ale potem będzie.

Bo to połączenie i ożenienie Litwy z Polską jest figurą przyszłego połączenia wszystkich ludów chrześcijańskich, w imię Wiary i Wolności.

Nacionalistai tai ta aktyvioji visuomenės dalis, kuri laikosi nacionalistinių pažiūrų. Viskas aišku. Jeigu turėti galvoje visą Lietuvą, ne vien tą teritoriją, kurią kontroliavo Kauno vyriausybė, tai juk buvo alternatyvių pažiūrų - visgi Vidurio Lietuvos kūrėjai buvo vietiniai žmonės, ne Varšuva juos atsiuntė. Galų gale būta ir Kauno Lietuvoje ne taip jau mažai kas, kas su lietuviško nacionalizmo idėjomis nesutiko ar buvo priešingas, bet vargu ar jiems kas leido prie balso prieiti.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software