Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "This only is denied to God: the power to undo the past." Agathon (448 BC - 400 BC), from Aristotle, Nicomachean Ethics
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
tikras lietuvis
Posted 2009-09-12 00:47 (#67974 - in reply to #67934)
Subject: RE: Revindikacinė koncepcija50050050050050050050020020010101010
Linas Kondratas - 2009-09-11 11:16 AM

Jūsų pozicija lenkomaniška:
1. jei seneliai buvo lietuviai, tai ir jie yra lietuviai ir todėl jų pavardės negali būti lenkinamos;
2. tokie pilsudskiai , palikęTėvynę ir dirbantys kitai šaliai, neturėjo jokios teisės kištis į Lietuvos gyvenimą - tai tiesiog nebe jų reikalas.
Ir dar. Šnekate labai netgi veidmainiškai - jei kur tai Lenkijos, pvz., teritorijoje, apsigyvens iš kažkur atvykę žmonės, o po to pareikš " apsisprendimą" atsiskirti nuo Lenkijos, ar Jūs toleruosite? Žinoma, kad ne.Todėl nesiūlykite tokių dalykų ir Lietuvai.
 


Kokių būdu senelių ar juo labiau prosenelių tautybė gali apspręsti mano tautybę? Tarkim mano viena senelė buvo latvė, tai ką aš jau nuo to latvis? O gal 1/4 latvio? Kaip čia suprasti? O jeigu kieno nors tegul ir visi protėviai buvę lietuviai, bet jis lietuviškai nemoka ir lietuviu savęs nelaiko, tai ką ir jis - lietuvis? Visa tai kažkaip su sveiku protu nesiderina.

Pilsudskis tarnavo Lenkijai, bet su jos politinėmis jėgomis visiškai nesusitapatino, Vilniaus ir Lietuvos atžvilgiu vykdė gan savarankišką politiką. Iš esmės teisinga buvo Bumblausko pastaba, kad konfliktas dėl Vilnijos buvo ne vien Lietuvos-Lenkijos konfliktas, bet ir pilietinis konfliktas tarp "senlietuvių"("litvinų") ir "jaunalietuvių"("litvomanų", "lietuvisų"). Tiesiog nesutaikomai susidūrė dvi priešingos ir sunkiai suderinamos valstybės ir tautos koncepcijos.

Vilnijos gyventojai, kurie pareiškė norą atsiskirti nuo Lietuvos, didžiaja dalimi buvo autochtonai, o ne atvykėliai. Beje pats atsiskyrimo klausimas iškilo tik 1922, kai derybų galimybės žlugo, o 1920-1921 kova dar ėjo dėl skirtingos Lietuvos sampratos ir sąrangos, o ne dėl atsiskyrimo.
 
Klystate:
1. seneliai, žinoma jei jie ne popieriniai, o tikri, t.y. tie, kurie dalyvauja vaiko augime, be jokios abejonės (kartu su tėvais) apsprendžia vaiko tautybę - kaip išauklės, toks ir bus;
2. pilsudskiai, bumblauckiai (ar kiti lenkomanų "šiknabirbiai") gali aiškinti apie kažkokias litvinų teises, betgi puikiai žinome, kad net LDK buvo lietuvių sukurta valstybė, todėl jau nebe LDK galėjo būti tik lietuviška su tik lietuviškomis žemėmis, todėl Vilnijos gyventojų "norai" atsiskirti nuo Lietuvos yra tas pats kaip dabar "žemaičiai" vepezoja apie savo tautinį išskirtinumą, nors jokia tauta niekada nebuvo ir nebus;
Išvada: atsikurianti Lietuva atsikūrė teisingu - tautiniu - pagrindu, kurio nesilaikius LDK kaip tik ir sugriuvo. Neteisinga vadinti atsikuriančios Lietuvos tautinių patriotų nacionalistais, nes jų siekis buvo tik ginti lietuvių teisę į savo valstybę, nepuolant kitų, kai lenkų nacionalistai puldinėjo visas gretimas valstybes (tautas), kol galiausiai buvo visiškai sutriuškinti dviejų galingesnių valstybių, ko pasekoje neteko iš Lietuvos pavogtų ukrainietiškų bei baltarusiškų žemių. Jei ne Stalinas, tai nieko nebūtų gavę ir iš vokiečių pavagiant.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software