Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "This only is denied to God: the power to undo the past." Agathon (448 BC - 400 BC), from Aristotle, Nicomachean Ethics
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
tikras lietuvis
Posted 2009-09-12 20:50 (#68006 - in reply to #67983)
Subject: RE: Dinozaurai50050050050050050050020020010101010
Linas Kondratas - 2009-09-11 10:56 PM

Apskritai paėmus, tai įvairių etninių grupių išsidėstymas buvusios ATR erdvėje buvo toks, kad teritorinio valstybingumo ar netgi teritorinės autonomijos principu atskirų etninių grupių interesų nebuvo galima patenkinti - perdaug viskas buvo persipynę. Išeitis galėjo būti dualistinė(Lenkija-LDK) ar trialistinė (Lenkija-LDK-Rusia) valstybė, kur kiekvienoje iš dalių etninėms grupėms būtų užtikrintas ne teritorinės, o personalinės autonomijos principas, kur etninės grupės būtų autonomiškai valdžiusios tas sritis, kurios susijusios su etnine kultūra(mokyklas, kultūros įstaigas), o vietinės administracijos kalba nustatoma pagal vietinių gyventojų kalbą, ten, kur nėra vyraujančios tautos - įvedant dvikalbystę ar net trikalbystę.


neišradinėkite popierinių dinozaurų. Nerealu.
Atsirado tokia jungtinė valstybė pietuose- Jugoslavija vardu- galas buvo labai liūdnas 


Dėl dinozaurų galiu pasakyti štai ką. Ar būtų tokioje jungtinėje valstybėje sugyvenę lenkai su ukrainiečiais - iš tikro kyla didelių abejonių. Ukrainiečiai turėjo didelių apetitų, jie reikalavo sau netgi Lvovo, Chelmo, Peremyšlio, kuriuos lenkai laikė neabejotinai lenkiškais. Vienas iš opozicijos priekaištų Pilsudskiui buvo tas, kad jeigu Ukraina kokia nors forma bus sukurta, tai ukrainiečiai anksčiau ar vėliau susidės su vokiečiais, kad atimtų iš lenkų Rytų Galiciją. Niekas negalėjo garantuoti, kad negrįš Chmelnickio ir haidamakų laikai.

O ar būtų suirusi Jugoslavijos pavyzdžiu LDK, sudaryta iš Kauno, Vilniaus ir Minsko kantonų, spėlioti aišku nėra prasmės , bet man visiškai neaišku kodėl būtų turėjusi suirti. Buvusios LDK gyventojai, lyginant su Ukrainiečiais, apskritai buvo truputį vangoki ir pasyvoki, ir kokių nors rimtų konfliktų tarp LDK sudarančių etninių grupių praeityje niekada nebuvo. O serbai su bosniečiais su savo pietietišku temperamentu reguliariai pliekėsi jau nuo viduramžių laikų.

Kas dėl litvinų ir ukrainiečių charakterio palyginimo, tikrai įdomu perskaityti, kaip Sienkiewiczius Potope aprašo dvi savo herojes - litvinką Oleną Billewiczówną ir ukrainietę Anną Borzobohatą. Tikrai neblogai patėmijo nacionalinių charakterių skirtumus. 
O gal tiesiog prieškario Lenkija nebuvo ta valstybė, kuriai rūpėtų kažkokios "kitos" tautos? Štai Didžiosios Britanijos Harvardo universiteto profesorius N.Fergiusonas teigia, kad 1939m. Lenkija kitų tautų atžvilgiu beveik nesiskyrė nuo Hitlerinės Vokietijos http://www.delfi.lt/news/daily/world/harvardo-profesorius-1939-m-le... .
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software