Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Mėgstu puodus daužyt. Šukes išvežu Kernavėn ir užkasu. Ateity čia bus daugiau praeities." Juozas Erlickas
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
tikras lietuvis
Posted 2009-09-14 16:41 (#68088 - in reply to #68087)
Subject: RE: Atlietuvėjimas50050050050050050050020020010101010
Linas Kondratas - 2009-09-14 1:33 PM

tikras lietuvis - 2009-09-14 1:06 PM

Linas Kondratas - 2009-09-14 12:59 PM

tikras lietuvis - 2009-09-14 12:51 PM

Linas Kondratas - 2009-09-14 10:44 AM

Atlietuvinimas nėra toks sunkus, kaip kai kam atrodo. JAV, pvz., niekam nekyla mintis šnekėti kitaip nei angliškai. Taip ir čia - jei būtų valstybinė kalba lietuvių, tvarka lietuvių, tada visi būtų turėję prisitaikyti.
 


Nereikia pamiršti, kad anglakalbė kultūra turi didelę civilizacinę ir asimiliuojamąją galią, ir vis vien latinosai asimiliuojasi gan sunkiai, jiems labai dažnai kyla mintis šnekėti neangliškai. Lietuvių kultūra tokios civilizacinės galios ir patrauklumo neturi, o 1920m. ko gero turėjo dar mažiau. 
Pašnekėjote kosmopolitiškai ir iš aukšto žvelgdami į lietuvius - sulietuvintų ir tiktai taip. Ir nei kiek ta anglų kalba nėra geresnė - tiesiog niekas ten niekada nesicackino ir nesicackina - jei ko nors nori, turi kalbėti angliškai ir tiek žinių. Niekam neįdomu nei kas tu, nei iš kur tu - yra tvarka ir turi jos laikytis. 


Kažkodėl su latinosais problemų ten yra nemažai. Floridoje ir Teksase anglakalbiai amerikiečiai jau skundžiasi, kad kai kur angliškai sunku susišnekėti. 
Gali būti, jei tas anglakalbis kažko kreipiasi į ispanakalbius. Bet kreipiantis ispanakalbiams, kas pasitaikys tikrai dažniau, manau, anglų kalba visada bus reikalinga: ir valstybinėje įstaigoje, ir raštą rašant. 


Daugumoje atveju - taip. Bet kai kuriose vietovėse, kur latinosų yra itin daug, padėtis gali būti ir kitokia, ir valstybinėse įstaigose latinosas interesantas irgi kalbės ispaniškai, kadangi tame mieste jau didelė dalis valdininkų ir kai kur merai - jau ispanakalbiai. Be abejo oficialius įstaigos raštus jie rašo angliškai, išskyrus gal būt New Mexico, kur ispanų kalba yra antra oficiali, o ispanakalbių - net 40 proc. Kai kur kitur, kur daug ispanakalbių, ispanų kalba gali būti priimta municipaliniame lygyje kaip darbinė kalba, arba bent jau taikoma bendraujant su interesantais. 
Nemanau, kad priims kitą kalbą kaip valstybinę - tai įneštų sumaišties valstybėje, nes tada vyraujančią kalbą mokantis savo šalyje galėtų patekti į padėtį, kad atsidurtų kaip užsienyje - nebegali susikalbėti, o dar, žiūrėk, ir įstatymai bus traktuojami kitaip. Neįmanoma. Pasižiūrėkite į Rusiją - ten visi "rusai".
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software