Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "We can draw lessons from the past, but we cannot live in it." Lyndon B. Johnson (1908 - 1973), December 13, 1963
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Linas Kondratas
Posted 2009-09-16 18:20 (#68211 - in reply to #68204)
Subject: RE: Projekto torpedavimas


Elite Veteran

Posts: 954
50020020050
> Tai, kad Lietuva galiausiai Vilnių atgavo, buvo galima tik dėl nelaimingai susiklosčiusius istorinės situacijos - didelės SSSR pergalės 2-me pasauliniame kare ir Lietuvos aneksijos 50-iai metų. Jei situacija būtų susiklosčiusi laimingiau - nebūtų tokios stambios SSSR pergalės ir didesnį vadmenį būtų vaidinę Vakarų Sąjungininkai, arba Vakarų Sąjungininkai būtų sugebėję anksčiau apsidirbti su japonais - Lietuva Vilnių būtų mačiusi kaip savo ausis.. Galbūt Lietuva kaip kompensaciją būtų gavusi nebent kokį gabalą Rytų Prūsijos, gal ir ne, bet Vilniaus gavusi nebūtų.

Mes nežinome. Nepamirškite, kad Lenkija kaip kompensaciją už praradimus rytuose gavo nemažai žemių kitoje pusėje. Gal kaip tik būtų buvusi proga pagaliau sutvarkyti nuo 1920 m. besivelkančią problemą Vokietijos saskaita - rytuose siena pagal Kerzono liniją. Juolab, kad de facto vakarinės Baltarusijos ir Ukrainos prijungimą prie SSSR vakarų valstybės priėmė.
 


1945 rytinių Lenkijos teritorijų prijungimą Vakarai priėmė ne de facto, o de jure. Galbūt apie Baltijos valstybių aneksiją būtų galima sakyti, kad jie priėmė de facto, bet Lenkijos teritorijų aneksija prie SSSR buvo patvirtinta Vakarų visai oficialiai de jure.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software