incognito - 2009-09-18 10:29 AM
Šarmaitis - 2009-09-10 11:45 AM
Norkus > Narkiewicz
Kovelis > Kowalewski
Tomas > Tomaszewski
Laurynas > Lawrynowicz
Nieko tikrai lenkiško.
Klystate ir kitus klaidinate. Vardas Tomas yra sutrumpinimas iš vardo Tamošius. Pastarasis yra skolinys iš lenkų Tomasz. Tomaszewski yra tikra lenkiška pavardė. Vardas Laurynas yra skolinys iš gudų kalbos- Lavrin. Apskritai lietuviškų krikščioniškų vardų nėra, visi jie yra skoliniai arba iš lenkų arba gudų
(rusėnų
) kalbos. Perskaitykite Z. Zinkevičius. Lietuvių kalbos istorija. t.3 Senųjų raštų kalba. Kowalewski - vėlgi tikra lenkiška pavardė kilusi iš Kowal - kalvis, o ne kovelis.
Narkiewicz - nežinau, o be to tai nesvarbu. Linas Kondotas išsamiai aprašė apie tą, mano supratimu, maniją. Jei žmogaus protėviai neteko lietuviškos tapatybės prieš šimtus metų, tai kodėl asmuo turi "atlietuvėti"?
Visi krikščioniški vardai yra ne iš lenkų, o iš lotynų, iš Šventojo Rašto ir pan.. Nebekelkit tos savo lenkų tautos.