Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "How much easier it is to be critical than to be correct." Benjamin Disraeli (1804 - 1881), speech, January 24, 1860
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Linas Kondratas
Posted 2009-09-21 11:52 (#68617 - in reply to #68616)
Subject: Vertybės


Elite Veteran

Posts: 954
50020020050
Antanas - 2009-09-21 8:27 AM

Tokio pasirinkimo nebuvo. 2. Po 50 sovietinės okupacijos metų atkurta nepriklausoma Lietuva. Ar tamsta manai, jog po 50 priklausomybės Lenkijai metų būtų buvę galima sukurti nepriklausomą Lietuvą? Todėl dar kartą- lietuvių tautai 1920 lenkai buvo pavojingesni už rusus 1940. Tai sakau didžiai gerbdamas lenkų kultūrą bei jos asimiliacines galimybes 


Tokio pasirinkimo nebuvo, bet aš kalbu apie hipotetinę situaciją, kurioje būtų buvęs, tam, kad geriau išryškinti vertybinį požiūrį.

Aš laikau visai įtikimu, kad po 50 metų Lenkijos glėbyje jokios nepriklausomos Lietuvos nebūtų galima buvę sukurti ir kad lietuviai būtų pilnai asimiliavęsi, bet manau, kad jeigu ta Lenkija būtų demokratinė ir tie sulenkėję lietuvių palikuonys būtų laisvi piliečiai, įpratę gyventi laisvėje, toks likimas būtų buvęs tikrai geresnis negu nepriklausomybė, atkurta po 50 metų fizinio ir moralinio luošinimo.

Tą patį galima pasakyti ir apie 1831 ir 1863 sukilimus, jei jie būtų laimėję, lietuviai greičiausiai būtų asimiliavęsi tarp lenkų, tačiau asimiliavęsi lietuvių palikuonys be abejo būtų gyvenę civilizuotesnėje ir demokratiškesnėje visuomenėje.

Atrodo, kad tamstai tauta yra didesnė vertybė už pilietines ir demokratines vertybes, man - atvirkščiai. Aišku tokiu atveju, kada įmanoma išsaugoti ir tautą, ir demokratiją, ši dilema neiškyla, bet gali iškilti situacijoje, kada vieno ir kito vienu metu neįmanoma išsaugoti ir tenka rinktis.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software