Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Those who cannot remember the past are condemned to repeat it." George Santayana (1863 - 1952), The Life of Reason, Volume 1, 1905
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Pana Grzybowska
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Apie viską... Message format 
 
Linas Kondratas
Posted 2009-09-21 13:32 (#68629 - in reply to #68624)
Subject: RE: Kondrato "projektas" - lenkomanija


Elite Veteran

Posts: 954
50020020050
tikras lietuvis - 2009-09-21 10:13 AM

Linas Kondratas - 2009-09-21 8:04 AM

Antanas - 2009-09-19 10:33 AM

Ir dar: nėra jokių įrodymų, jog galutinė polonizacija būtų išgelbėjusi nuo Sibiro- Katynėje rusai sušaudė ir daug vilniečių, tarp jų ir lietuviškom pavardėm. Apie tai rašė Vl. Terleckas, J.Surwillo ir kt 


Aš nekalbu apie tai, kad polonizacija būtų išgelbėjusi nuo Sibiro. Kiek žinoma, iš Rytinių pakraščių buvo išvežta daug lenkų, daug ir galą gavo. Bet tamsta parašei taip, lyg polonizacija pati savaime būtų baisesnis dalykas už sovietizaciją su visomis savo baisybėmis - atsieit sulenkėti baisiau, negu likti lietuviu, bet tapti sovietinės sistemos vergu. O jeigu tarkim būtų buvęs pasirinkimas - griežtai arba - arba. Arba sulenkėti ir gyventi normalioje demokratinėje Lenkijoje, arba nesulenkėti, likti lietuviškai kalbančiu, bet pereiti visus lagerių pragarus ir galiausiai tapti sovietiniu žmogumi. Kas tamstos nuomone būtų buvę geriau? 
Jei polonizacija tikrai buvo (įrodyta), tai rusifikacijos TSRS laike (mano manymu) nebuvo (Sniečkus kišo į postus lietuvius, buvo ar ne 1948m. pavadinimų, pavardžių lietuvinimo instrukcija, stiprūs kalbininkai, nuolat taisydavę kalbą nuo svetimybių, tame tarpe rusicizmų). Todėl po TSRS ir išliko striprūs lietuviai, norintys savo valstybės ir tai įgyvendinę, o po polonizacijos lietuviai pavirto "lenkais", kurių kelinta karta jau nebenori net girdėti apie savo protėvius lietuvius. 


Kokie jau ten "stiprūs lietuviai", jeigu būtent iš Sniečkaus išpuoselėtos nomenklatūros ir susidarė klanai, dėl kurių kaip jūs sakote išnyko 1 mln. lietuvių(man atrodo jūsų skaičius perdėtas, bet šiaip ar taip jis nemažas).
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software