Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vytauto Didžiojo žirgo išmaudymas Juodojoje Jūroje mums ne ką tepadėjo. Geriau jis būtų pajodinėjęs Baltijos pakrante ir čia išmaudęs savo žirgą." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Перезахоронение останков Радзивиллов.
[Frozen]

Moderators: Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      ФОРУМЫ -> Форум истории Литвы Message format 
 
кривич
Posted 2009-09-08 00:59 (#67507 - in reply to #67485)
Subject: RE: Перезахоронение останков Радзивиллов.


Elite Veteran

Posts: 771
500200501010
VirginijusD - 2009-09-07 10:01 PM
Во время трансляции по ящику перезахоронения Радзивилов, один из историков, находившихся в студии ( проводивший раскопки? ), утверждал, что сын Черного Сиротка (ярый католик) пытался у папы Римского выклянчить разрешение на захоронение папы в Вильнюском архикафедральном соборе. Римский папа ему конечно же отказал... 


Да, я смотрел. В студии комментировал археолог Римвидас Лаужикас.
Вот в этой статье есть ответы на все мои вопросы:


Po Mikalojaus Radvilos Rudojo mirties (1588 m.) iki XVII a. pr. Dubingiuose didesni statybos darbai nevyko. Didžiausiu Dubingių klestėjimo laikotarpiu galime vadinti XVII a. pirmąją pusę, kuomet Jonušo Radvilos (1579-1620) iniciatyva čia apie 1620 m. pastatyta nauja, mūrinė, renesansinė evangelikų reformatų bažnyčia, šalia bažnyčios - mūrinė klebonija.

1620 m. mirus Jonušui jo darbus tęsė brolis Kristupas (1585-1640). Kristupo Radvilos iniciatyva bažnyčios rūsiai pertvarkomi į Radvilų šeimos mauzoliejų. Tuo tikslu sudaroma sutartis su Vilniaus meistrais – H. Handle (mūrininku) ir J.P. Valonu (akmentašiu). Sutartyje su Valonu minimi 7 Radvilų karstai Dubingių bažnyčioje. Valonas įsipareigoja padaryti 2 karstus iš juodo marmuro, 2 iš rudo marmuro ir 3, mažesnius iš balto marmuro (Paliušytė, 2003).

Jonušas Radvila buvo palaidotas nebaigtoje bažnyčioje. 1621 m. Dubingių administratoriui buvo liepta uždengti bažnyčios stogą. Apie rūmų statybas jokių duomenų nėra, tačiau gali būti, kad tuo pačiu rūmai buvo bent remontuoti. 1627 m. perkeliant į Dubingių bažnyčią Radvilos Juodojo ir Elžbietos Šidloveckos palaikus bažnyčios statybos darbai buvo greičiausiai jau užbaigti.

http://www.vilkatlakai.lt/index.php/dubingiai/istorija


Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software