Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Anybody can make history. Only a great man can write it." Oscar Wilde
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Перезахоронение останков Радзивиллов.
[Frozen]

Moderators: Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      ФОРУМЫ -> Форум истории Литвы Message format 
 
VirginijusD
Posted 2009-09-23 22:05 (#68835 - in reply to #68833)
Subject: RE: Королевская мельница.500500500500200200
Королевская мельница находилась в двух шагах от Нижнего замка, рядом с пересечением свовременных Šiltadaržio skg. (Młynowy zauł., Оранжерейная) и Barboros Radvilaitės (Pionierių, Królewski zauł., Botaniczny, Мельничный, Ботаническая). 

Возможно, мельниц было несколько, или на вами упомянутое место мелница была перенесена позже:

"Formaliai Vilniaus pranciškonų observantų vienuolynas karaliaus Kazimiero raštu buvo įkurtas 1469 rugsėjo 30. Iš fundacijos diplomo matyti, kad vienuolynui vieta buvo parinkta prie Vilnelės, kur buvo karališkas malūnas. Sklypą sudarė paties karaliaus ir jo iš kitų savininkų mainais įgyta žemė. <...>
Ant šios žemės pradžioje buvo pastatyti mediniai vienuolyno pastatai, kuriems sudegus karaliaus Kazimiero lėšomis buvo pastatyta mūrinė Šv. Pranciškaus ir šv. Bernardino bažnyčia ir vienuolynas. Nuostabu tačiau, kad, vos užbaigus statybą, apie 1500 suskilo bažnyčios sienos, dėl to ją ir dalį vienuolyno reikėjo nugriauti ir naują bažnyčią statyti. Kadangi viena iš bažnyčios griuvimo priežasčių buvo arti esančio karališko malūno triukšmas, tai vienuolyno vadovybei prašant, D. L. K. Aleksandras 1500 liepos 9 nusprendė malūną nugriauti ir nuostolių atlyginimui žemę atiduoti vienuolynui."

http://www.aidai.us/index.php?option=com_content&task=view&id=2485&...

Бернардинский монастырь и Пречистенский кафедральный собор, кроме географической близости друг к другу (~ 200 м.), имеет еще кое что общего: фундаторами обоих были Литовские государи, и, возможно, оба были построенны на земле государевой и за его денги.

По вашему утверждению, оба эти обьекты находились "от замка за городом". Но, возможно, они были даже ближе к замку, чем это выгледит на карте:

"Pagaliau Vilniaus gvardijonų buvo paskirtas garsiausias iš visų Jonas iš Komorovo (1511-1515), <...> Jis apsaugojo ir D.L.K. Aleksandro našlės Elenos brangenybes, kad jos nebūtų išvežtos Rusijon. Šios brangenybės buvo saugojamos vienuolyne ir rusai planavo jas pagrobti. Jo rūpesčiu šios brangenybės buvo nugabentos Vilniaus pilin ir atiduotos valstybės iždo globon."
http://www.aidai.us/index.php?option=com_content&task=view&id=2485&...

---------------------------
Межде домами и речушкой до мельницы был проезд - современная Б. Радвилайтес, а возле костёла Св. Анны - не уверен. 

Таки, возможно, был не проезд, а улица:
"Sereikiškės - tai viena iš seniausių Vilniaus miesto gyvenviečių <...> Kad ta gyvenvietė buvo miestui svarbi, rodo tas faktas, jog XVI a. pirmojoje pusėje jau buvo Sereikiškių gatvė, o vėliau atsirado ir Sereikiškių priemestis <...>."
http://img204.imageshack.us/img204/9524/sereikiskespk3.jpg
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2022 PD9 Software