Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "The real hero is always a hero by mistake; he dreams of being an honest coward like everybody else." Umberto Eco (1932 - ), Travels in Hyperreality
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Dienos tema - ar tikrai Šiauliai buvo 1236m.?
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
tikras lietuvis
Posted 2009-09-22 02:02 (#68691 - in reply to #68686)
Subject: RE: Dienos tema - ar tikrai Šiauliai buvo 1236m.?50050050050050050050020020010101010
viestaras - 2009-09-21 10:14 PM

Aš rašiau APLINKINIŲ žemių centras. Žiemgalių sostinė (centras), berods, buvo Tervetė (kur tarybmečiu būdavo skaniausias alus ). 

Tuo metu žiemagaliai sostines neturėjo, nes nebuvo ir vieningos Žiemgalos.
Be to, Žagarė niekada nebuvo žymesnis miestas. Tik kažkada joje pagyveno žydai (iš kurių gal žymiausias buvo Kikoinas, TSRS atominės enegetikos vienas iš "stulpų"), kurie prieš pirmąjį pasaulinį daugumoje iš ten pasitraukė. Dar Žagarė žymi tuo, kad visada ten buvo pilna čigonų ir kontrabandininkų, spekuliantų, samagonščikų bei panašių asmenų. Mėgstamiausias žagariečių posakis:" sakysiu - meluosiu" ().  
Čia išvis ne į temą- nes Žagarės klestėjimas buvo XI a., ji sumenko, atsiradus Lietuvos- Latvijos sienai, todėl- laikotarpis išvis ne tas, o ir aplamai- ką keli buitiniai anekdotai ( su jums budingo antisemitizmo prieskoniu ) sako apie 1236 m.?
Netikusį Žagarės įvaizdį patvirtina ir tas faktas, kad Žiemgalos karalius Viestartas apie 1205m. buvo priverstas Žagarės kunigaikštį Žvelgaitį už plėšikavimus užmušti.  

Nesąmonė. 
1. Livonijos kronikos manė kitaip ir Viestartą vadino Žiemgalos karalium (Rex). Todėl ir sostapilį jis turėjo; 2. kuriame sakinyje randate antisemitizmą (ar ten kur nurodžiau žymiausią išeivį?)? Jūs aiškiai esate išsigandęs žodžio žydai ir kiekvienas to žodžio pavartojimas Jums atrodo kaip baisus nusikaltimas. Nebijokite - sakė Jonas Paulius II. 3. kurį faktą neigiate? Juk istoriškai neabejotina, kad Žvelgaičio nužudymo iniciatoriumi buvo Viestartas.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software