       
| Žodis "witing" yra užfiksuotas šaltiniuose, ne lingvistų pramanas, bet būtent Mažiulis(ne Palmaitis) rekonstravo jo formą "vytingis", nes būtent tokia forma idealiai etimologiškai atitinka slavų vitiaz'.
Gal būt galėtumėte pasidalinti šaltiniais? Domina pats pirmasis witting ar witing paminėjimas. Mano anksčiausiai aptikti - XIX amžiaus vokiečių leidiniai, vienas iš jų, beje, išleistas Rygoje 1808 metais August'o von Kotzebue knygoje "Preussens altere Geschichte" 318 p. yra minimas prūsas vardu Witting .
Lotyniška privilegija : "Privilegium, qui sunt de numero Wintigorum antiquorum".
Vėliau pasipylė įvairūs "Withing von Samland " ir pan.
Ar kas nors galėtų pateikti XIIIa. prūsų-ordino sutarčių faksimiles - kad ir Christburgo sutartį ? Codex diplomaticus Prussicus tos sutarties neaptikau.
Cituoju Tomą Baranauską:
Dvarai, susidedantys iš vieno ar kelių kaimų, yra XIII a. baltų žemėse gerai žinomas reiškinys 11. Daugiausia žinių apie juos teikia kryžiuočių raštai prūsų vitingams, patvirtinantys jų anksčiau turėtas valdas bei suteikiantys naujų. Žinoma, kryžiuočių įsikišimas kažkiek pakeitė prūsų diduomenės valdų vaizdą, nes ištikimi ordinui prūsų kilmingieji buvo apdovanoti. Neretai eiliniai vitingai, anksčiau neturėję jokių dvarų, kryžiuočių dėka tapdavo dvarininkais.
|