Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Jeśli chwalić się to Krakowem, jak mieszkać to w Warszawie, a jak kochać to Wilno."
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Saules musio vieta (1236 m.)
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
tikras lietuvis
Posted 2009-09-23 15:25 (#68823 - in reply to #68814)
Subject: RE: Saules musio vieta (1236 m.)50050050050050050050020020010101010
Vigintas - 2009-09-23 10:52 AM

Batura skaiciau Kazkur internete yra Janiunu arheologiniu kasinejimu ataskaita, kelios surastos lauzavietes ir viskas .....
Dabartinis kelias Siauliai - Joniskis - Ryga matyt egzistavo jau 18 a pradzioje, nes netoli Joniskio, salia Satkunu buvo sunaikinta nemaza svedu karine grupuote. Bet visais atvejais sis kelias rudeniop budavo pavojingas vezimams, net nedidelis lietus patvindydavo upelius ir jie issiliedavo... turiu smetonisko lietuvos nuotraukas, kai Joniskyje prie pat baznycios potvynis kai vandens auksciau keliu, o toliau link Lielupes vietos dar zemesnes. Kalavijuociai grizta pasikrove grobiu, o kai zinome grobio praradimas tolygus pralaimetam karo zygiui. O keliai placiam regijone nuo Lielupes iki Siauliu nepriziurimi, nes pietu ziemagaliai atsitraukia sudegindami pilis (Rakte pavyzdziui) ir visas gyvenvientes, paversdami savo zeme dykra... Tuo paciu kalavijuociai jau issplete savo piliu tinkla iki Lielupes,sustiprintos senos, pastatytos naujos... Mazuotne sustipruinta ir vaidina nemaza vaidmeni visame regijone... todel kelias turetu eiti ir per Mazuotne :
1. kažkur skaičiau, kad tame (Jauniūnų k., kur memorialas) ir aplinkiniuose laukuose valstiečiai ilgai rasdavo visokių anų laikų ginklų liekanų iki pat Mekių, kaip tęsiasi laukai. 2. prie bažnyčios nelabai galėtų būti tiek vandens, nes ji yra ant kalniuko. Nebent truputį šiauriau, kur dabar yra savivaldybė, o prieš kokį 40m. dar buvo turgavietė ir todėl arklių galėjo būti išmakota, prilyta. Kad būtų vandens tikrai iki kelių, tai reikėtų gal, kad Sidabros ar Prudencijos upeliai patvintų, bet, kad jie nuo bažnyčios yra tolokai (pirmas - apie puskilometrį, o antras - gal porą šimtų metrų) ir nėra labai vandeningi, ypač antrasis.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software