Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vilnius...narrow cobblestone streets and an orgy of the Baroque: almost like a Jesuit city somewhere in the middle of Latin America." Czeslaw Milosz
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Saules musio vieta (1236 m.)
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
gedsas
Posted 2009-09-28 10:52 (#69025 - in reply to #69016)
Subject: RE: Saules musio vieta (1236 m.)


Extreme Veteran

Posts: 331
200100101010
Vigintas - 2009-09-28 1:11 AM

Streliu abtgaliai, ieciu antgaliai, peiliai. Musio lauke susitiko is kalavijuociu puses 25 000 kariu, kiek buvo is "lietuviu" puses niekas nezino...  


25 000 kariu Čia jau sakyčiau iš fantastikos srities - tik Žalgirio mūšyje tiek kryžiuočių pajėgų dalyvavo, iš kur Jūs paėmėte šį skaičių? To meto sąlygomis tiek karių Livonijos ordinas niekaip sutelkt negalėjo, galų gale, toks skaičius niekaip neatitinka ir mūšyje kritusių riterių proporcijos.... Žuvo 60 riterių, jei tarkim papildomai vienam riteriui teko koks 10 knechtų (pagalbininkų), dar atsižvelgiant į tai, kad žygyje dalyvavo ir kalavijuočius remiantys kariai iš Rusios žemių, taip pat kažkiek iš jau nukariautų Livonijos žemių, išeitų, kad mūšyje žuvo ~ 1000 kryžiuočių karių. Taigi Saulės (Šiaulių mūšyje) dalyvavusių karių skaičiai niekaip negalėjo būti skaičiuojami dešimtimis tūkstančių, geriausiu atveju koks pora - trejeta tūkstančių karių, pvz.:

1236 metų pavasarį Rygoje ėmė rinktis vokiečių riterių ir karo maldininkų būriai. Žygiui pasirengė 55 rinktiniai Kalavijuočių riteriai, kuriuos lydėjo apie 600 karių. Virš 500 kryžiuočių atvyko iš Holšteino, Hamburgo, Liubeko, Štadės ir Gotlando salos. Jiems vadovavo grafas Heinrichas fon Danenbergas ir didikas Teodorikas fon Haseldorfas. Į žygį taip pat buvo sukviesti kalavijuočių pavergti estai, lyviai ir latgaliai (apie 1 500 karių) bei 200 Pskovo karių dalinys. Iš viso Kalavijuočių ordino pusėje susirinko daugiau nei 3 000 karių. (http://www.voruta.lt/print.php?id=2041)

O dėl archeologinių radinių - manau bet kuriuo atveju niekas kritusių karių kalavijų, iečių ir šarvų tikrai nepaliko rūdyti karo lauke, nes tai buvo vertingas karo grobis. Jei ką galima rasti iš panašių radinių, tai nemanau, jog kažkokiais dideliais ar reikšmingais kiekiais.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software