Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Историк - это нередко журналист, обращенный вспять." Карл Краус
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Saules musio vieta (1236 m.)
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
gedsas
Posted 2009-09-29 15:31 (#69151 - in reply to #69146)
Subject: RE: Saules musio vieta (1236 m.)


Extreme Veteran

Posts: 331
200100101010
Vigintas - 2009-09-29 3:05 PM

Placios karines kampanijos palnavima irodo popiedziu bules, siaures vokietijos miestu atleidimas nuo mokesciu, uz parama klavijuociams. Panasiai buvo ruosiamsi ir kitu tautu okupavumui, tik duotu atveju pazymetinas didelis pasiruosimo mastas. Be abejo buvo planuojamas ne tik vienas zygis Krasto okupavimas vykdavo dideliu karu ir daznai tesdavosi kelis metus.
Magistrai ir ordino vadovybe paprastai nedalyvaudavo plesiamuosiuose zygiuose, net stambaus masto kaip pries Aleksandra Nevski.
Zygis tikrai turejo buti sunkus pestininkams, kurie sudare didziaja dali kariuomenes, juodzemis suslapias limpa prie koju, smulkus upeliai molingais krantais nepalengvina keliones. Matyt magistras gerai isivaizdavo su kuom teks susidurti, bet buvo labai svariu priezasciu vykti i zygi nelabai tinkamu metu.
Paskutine nakvyne pasirinko ne kalavijuociai, jiems kelia pastojo priesai, todel judeti toliau jau nebegalejo
I zygi is Rygos isejo rugsejo 09, 11 pasiekia Mazuotne, sunaikinti buvo rugsejo 22. Tarpe tarp Lielupes ir Siauliu plesti nebuvo ko ir sitame ruoze sunkiausia praeinamos vietoves. 


Jei kryziuociai siekė šiuo žygiu okupuoti pvz. šiaurės Žemaitiją, tai stebina faktas, kad jie įsiveržę neužėmė nė vienos svarbesnės pilies, o pats žygis truko labai trumpą laiką... nebent kryziuociai tikejosi kažkur sutikti žemaičių (lietuvių) kariuomenę ir atvirame mūšyje ją sunaikinti, taip sudarydami prielaidas krašto okupacijai, bet kiek tokia versija reali neaišku. Greičiau buvo atvirkščiai, kadangi kronikos rašo, kad su grobiu grįždami kryžiuočiai jokio pasipriešinimo sutikti nesitikėjo, lietuvių (žemaičių) antpuolis jiems buvo visiškai netikėtas...

Dar įdomu tai, jog kalbama apie precizišką kryžiuočių išankstinį pasiruošimą karo žygiui, bet pati Livonijos eiliuotoji kronika atskleidžia faktą, jog tarp kryžiuočių būta rimtų prieštaravimų ir nesutarimų dėl žygio organizavimo, taigi neaišku, kaip ten su tuo pasiruošimu....Jei kryžiuočiai būtų taip kruopščiai ruošęsi, tai vargu ar jie būtų žygiavę į Žemaitiją rugsėjo mėn., t. y. strateginiu požiūriu visai netinkamu metu, ir ten klampoję po pelkes. Greičiau panašu į tai, kad karštakošiai į Rygą atvykę maldininkai bei riteriai tiesiog privertė Volkeviną žygiuoti, nes jis, būdamas Ordino magistru, nenorėjo susikompromituoti karių akivaizdoje, atsisakydamas vesti juos į žygį.

Magistrai ir ordino vadovybe paprastai nedalyvaudavo plesiamuosiuose zygiuose - tas gal ir tiesa, bet taip būdavo "paprastai", t. y. ne visais atvejais, kartais dalyvaudavo, o kartais ir ne, apskritai iš XIII a. Livoniją valdžiusių kryžiuočių magistrų apie 1/3 krito kovose su lietuviais (žemaičiais), taigi pakankamai dažnai jie dalyvaudavo tiek žygiuose, tiek mūšiuose.

Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software