Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Все исторические законы имеют свой срок давности." Мария фон Эбнер-Эшенбах
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Slovakijos patirtis Lietuvai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Linas Kondratas
Posted 2009-09-24 11:11 (#68850 - in reply to #68847)
Subject: RE: Slovakijos patirtis Lietuvai


Elite Veteran

Posts: 954
50020020050
tikras lietuvis - 2009-09-24 2:44 AM

Štai kaip Slovakija riktija nepaklusnias vengrų mažumas http://ru.delfi.lt/comments/article.php?id=24168306 . Net ES palaikė Slovakijos veiksmus, kas labai svarbu Lietuvai. Ten taip pat bandė kištis kitos šalys. 


http://ru.delfi.lt/opinions/comments/polskie-bukvy-v-litve-i-venger...

Slovakijos vengrų problemos aštrumą lemia tai, kad 1920, išdraskant Vengrijos karalystę pagal Trianono sutartį(tada Vengrija prarado apie 2/3 savo teritorijos), Čekoslovakijai, dėl strateginių sumetimų(kad karo atveju galėtų patogiau apšaudyti Budapeštą), be slovakiškų rajonų(kur vengrai gyveno tik miestuose) buvo priskirti ir grynai etniškai vengriškas rajonas Kisalfold(centras Komarom prie Dunojaus). To rajono gyventojai nieko bendro su Slovakija ir su slovakų tauta niekada neturėjo, su jomis nesitapatina ir neketina tapatintis. Tai ir sąlygoja problemų aštrumą. Analogiška situacija būtų buvusi, jeigu tarkim prie Lietuvos būtų buvęs priskirtas koks nors grynai etniškai lenkiškas rajonas, pvz, kokia nors Lomžos apskritis, taigi analogija su Vilnijos kraštu čia toli gražu nepilna. Be to analogija klaidinga dar kitu požiūriu, Lietuvos lenkai neprieštarauja dėl valstybinės kalbos vartojimo, jie nori kad būtų lenkiškos lentelės greta lietuviškų, o Slovakijos vengrai iš viso nenori, kad iš viso pas juos būtų lentelės slovakiškai.

Komaromo vengrai, skirtingai negu tuteišiai, kurie Lenkijos valstybėje tegyveno 1920-1939, gyveno Vengrijos karalystėje nuo pat jos atsiradimo iki 1919m. Situacija tarp Vengrijos ir jos kaimynių, kurios gavo po gabalą Vengrijos teritorijos - Slovakijos, Rumunijos, Serbijos - yra gan įtempta. Vengrai Trianono sutartį laiko didžiausia neteisybe padaryta vengrų tautai, su tada nustatytomis sienomis nesusitaikė(bent jau pati tauta) ir neaišku kada susitaikys, labai stiprios revanšistinės nuotaikos - nem, nem, soha(ne ne niekada). Nenuostabu, kad eurokomisaras, pats būdamas iš to regiono ir žinodamas problemos aštrumą, ėmė gesinti aistras, nes ten nesunkiai ir iki smurto veiksmų gali prieiti.

http://en.wikipedia.org/wiki/Treaty_of_Trianon
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software